Tehotnej žene zistili rakovinu v štvrtom štádiu. Lekári nesprávne diagnostikovali jej príznaky

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (lindsey.gritton)

Tehotná žena prezradila, že jej diagnostikovali rakovinu štvrtého štádia po tom, čo lekári nesprávne určili jej príznaky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tyla, 29-ročná Lindsey Gritton si prvý raz všimla, že niečo nie je v poriadku, keď v apríli pocítila pálčivú bolesť pod pravou pazuchou. Bolesť prichádzala a odchádzala a neskôr si našla hrčku na pravej strane prsníka. Lekár vyhlásil, že má upchatý „mliekovod“ a predpísal jej antibiotiká.

@lindseyparr Misdiagnosed and turned out to be cancer #breastcancer #stage4cancer #cancertok #her2positive ♬ original sound – Lindsey Gritton

Cítila, že nie je niečo v poriadku

Tvrdil, že to videl už tisíckrát, no Lindsey si tým nebola úplne istá. „Vzadu v mojej hlave som vedela, že to tak nie je,“ povedala a dodala, že bola vystrašená a trvala na tom, aby jej urobili ultrazvuk, aj keď jej povedali, že príliš mladá na to, aby išlo o rakovinu.

@lindseyparr Living my life each day to the fullest #cancertok #fuckcancer #mybabies #pregnant #pregnancy #her2positive #breastcancer ♬ Unstoppable Cover by Britton – Britton

@lindseyparr Doctors told me I was pregnant, too young to have cancer and it was just a clogged duct! Be your own advocate! It could save your life! #fuckcancer #stage4cancer #her2positive #breastcancer #breastcancerawareness💕 ♬ Originalton – just-me

Kvôli tehotenstvu ju nemohli liečiť

Vysvetlila, že hneď vedela, že niečo nie je v poriadku, no keď išla po výsledky, na výraze tváre doktorky vedela, že sa niečo deje. Biopsia nakoniec potvrdila štvrté štádium rakoviny. Keďže však bola tehotná, lekári nemohli nič robiť, aby neublížili vtedy nenarodenej dcéry. Tri týždne pred termínom pôrodu ju začali liečiť a momentálne má za sebou štyri mesiace chemoterapie, ktorú má každé tri týždne, a to všetko pri starostlivosti o novorodenca.

Teraz sa našťastie ukázalo, že až 80 % rakoviny je preč a ona verí, že sa úplne uzdraví, napriek pokročilej formy choroby.