Túto masku stačí aplikovať len 1-krát za týždeň, hlavne ak máte jemné vlasy, ktoré padajú a rednú. Budú hrubšie, silnejšie a hustejšie

Monizz

Jedno z najčastejších estetických trápení žien po celom svete sú nezdravé vlasy. Jemné, vypadávajúce a rednúce. Podľa štatistík vlasy trápia ženy viac ako postava. Nečudo. Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Recept na zdravé vlasy však nie je v šampónoch ani chemických prípravkoch. Hľadať ho treba v prírode.

Článok pokračuje pod videom ↓
banana-hair-mask-620x330
wellmindness.com

Ľudia čoraz častejšie preferujú prírodnú kozmetiku ako tú, ktorú bežne dostať v drogériách. Mnohí dokonca zbierajú bylinky a liečivé rastliny v okolitých lesoch a v prírode a z nich si sami vyrábajú krémy, mastičky a vodičky. Ani jedna ani druhá alternatíva sa nás však netýka, pretože v tomto článku budú hrať hlavnú úlohu zásoby, ktoré máte vo vašej kuchyni.

Stres, hormonálna nerovnováha, dlhodobé emocionálne rozrušenie, alergie, používanie silných chemických prípravkov. To všetko sú faktory, ktoré neprospievajú nielen našim vlasom, ale aj nechtom a pokožke všeobecne. Skôr, ako si povieme, čo na riedke, jemné a vypadávajúce vlasy, je dôležité si uvedomiť, že aj vlasy vychádzajú z pokožky. Preto ideme liečiť dve veci.

b19ba8e2ccc06650e4fd69c68fd08ffc
pinterest.com

Na posilnenie vlasov, na ich zhustnutie a zhrubnutie je vynikajúca jednoduchá maska. Táto maska pomáha stimulovať rast nových vlasov hneď po tom, ako vám vlasy v priebehu dňa vypadávajú. Neveríte? Keď uvidíte zloženie, sami sa presvedčíte, že maska vlasy jednoducho musí nielen vyživiť, ale aj zabrániť ich stenčovaniu a rednutiu. Vaša hriva bude opäť hustejšia a vlasy budú posilnené.

Skontrolujte si, či máte v kuchyni tieto ingrediencie a nachystajte si misku. Masku stačí aplikovať raz týždenne, takže žiadne zdĺhavé kúry vás nečakajú. Jej zloženie je extrémne lacné a potvrdzuje pravidlo, že menej je niekedy viac.

Budeme potrebovať:

1 zrelý banán

½ pohára piva

1 vajce

1 PL medu

Postup prípravy a aplikácia:

Pred aplikáciou masky si vlasy umyte jemným šampónom. Odporúčame používať šampóny s bylinnými extraktami. Pri umývaní a nezaťažení vlasov je najdôležitejšie, aby aj šampón nebol perleťový, ale priehľadný. Takéto produkty nájdete bežne v drogériách. Výborné sú žihľavové, brezové či lopúchové. Po umytí vlasy opatrne vyžmýkajte a zabaľte na chvíľu do uteráka. Medzitým si pripravte masku.

V miske rozpučte banán, pridajte vajce a dobre premiešajte. Konzistencia musí byť hladká. Potom pridajte pivo a med a opäť premiešajte tak, aby sa maska dala ľahko a bez zbytočných hrudiek nanášať.

Vlasy nesušte, ale nechajte jemne vlhké. Stačí toľko, koľko vám za pár minút vsaje uterák. Masku naneste na pokožku hlavy a masírujte jemnými krúživými pohybmi. Postupne masku naneste všetku a masáž robte približne 5 minút.

Nasaďte si sprchovaciu čiapku alebo alobal a nechajte masku pôsobiť asi hodinu. Nakoniec si vlasy umyte vlažnou vodou a následne šampónom. Upozorňujeme, že vlasy by ste si nemali umývať veľmi teplou vodou, pretože v maske je vajce. Môže sa stať, že sa vám na hlave začne „variť“, aj keď je zapracované do zmesi.

Naozaj výraznú zmenu by ste mali na svojej hlave pocítiť už po niekoľkých použitiach. Spravidla stačí mesiac, no vlasy sú individuálna záležitosť a ak je rednutie dedičné, môže trvať dlhšie, kým sa vlasy spevnia. Výsledok je však zaručený.

269ec2_a29be2b8e00b4b8bbd15d6cc1595775a
borbotta.com

Aby ste lepšie porozumeli prečo, prečítajte si niekoľko informácií o účinkoch jednotlivých zložiek masky.

Banány sú bohaté na draslík, vitamíny E, C a A. Všetky tieto látky sú potrebné tak pre rast zdravých a silných vlasov, ako aj pre zdravú pokožku a nechty.

Vajcia obsahujú množstvo bielkovín a možno ste nevedeli, že aj samotné vlasy sú zložené z bielkovín. Ak ich teda chcete posilniť a spevniť, neexistuje nič lepšie ako dodať im silu prostredníctvom vajíčok. Bielkoviny potrebuje každý vlasy na to, aby zhrubol. Vajcia sú tiež zdrojom látok, ktoré obnovujú štruktúry.

Pivo je známe vysokým obsahom vitamínov zo skupiny B a tie mimoriadne blahodárne pôsobia na vlasové korienky. Tie sú dôležité, aby bol vlas zdravý a aby dostával to, čo potrebuje.

No a na záver med. Vlasy potrebujú určitú vlhkosť, aby neschli. Keď schnú, padajú. Med má schopnosť udržiavať vlhkosť vlasu, udržuje ho mäkší a hladší. Má podobné vlastnosti ako kondicionér, avšak kondicionér dosiahne jemnosť iba zvrchu. Med ju vlasu prinavráti najmä zvnútra. Hovorí sa, že med dokáže vlasy aj zosvetliť, nemusíte sa však báť, ak by ich aj náhodou zosvetlil, výsledok bude nebadateľný. Okrem toho, med je obrovským zdrojom vitamínov a minerálov. Jeho účinky sú ako balzam na dušu. V tomto prípade však doslova na vlasy.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), atusaludenlinea.com

Najnovšie články