Mamičku rozčúlilo absurdné pravidlo v škôlke. Učiteľke poslala odkaz po svojej trojročnej dcére

Dana Kleinová

Foto: Pexels / TikTok (@pezzi.shop)

Mamička bola zhrozená, keď zistila, ako jej dcérku ovplyvňuje podľa nej nezmyselné pravidlo v škôlke. Rozhodla sa preto do krabičky s obedom pridať odkaz pre učiteľku. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Tyla, Caroline je nielen mamičkou, ale tiež majiteľkou firmy, ktorá vyrába potreby na jedenie pre deti. O to viac ju pobúrilo, keď sa dozvedela o incidente z dcérkinej škôlky. Majú tam totiž pravidlo nezdravého jedla – teda najprv musia zjesť všetko zdravé a až potom si môžu dať niečo „zlé“.

@pezzi.shop Here’s the story: My three-year-old came home from school yesterday, telling me that her teacher told her that she had to eat all of her “good” foods before she ate her “bad” foods. She couldn’t have her cookie before eating her sandwich and cucumbers. In this moment, I felt a little frustrated by the antiquated instruction from the teacher, but I responded saying, “Well that’s silly. There are no good foods or bad foods. Food is just food!“ I will say, this was not my internal dialogue growing up, but because of the information that I have from so many great accounts created by moms and experts, in the field of childhood and nutrition, I am armed with better responses, knowledge and practices for my kids. Three years old. At three years old someone has told her that foods are good or bad. I am so proud that she had sensed something was off – to know that was not right enough to tell me about it. We talk about it all the time at home… If you only eat carrots or broccoli your body won’t have protein it needs to grow strong muscles. If you only eat chicken, your body won’t have enough energy to do things like run and play all day long. We need little bits of everything to make sure that we are able to learn and play and grow all day long. So to the accounts that make sure we have the words, knowledge and confidence to write the note and practice it at home, I thank you, thank you, thank you. It has changed our family for the better. What you do and what you share is so important to young families. #kidsnutrition #kidseatincolor #solidstarts #kidfood #babyledweaning toddlers moms babies family @Jennifer Anderson, MSPH RD @Feeding Littles @Kacie Barnes, MCN, RDN @Food Science Babe ♬ It’s All Right I Got Ya Baby – Neon Dreams

Poslala im odkaz

Caroline svojej dcérke balí obedy do škôlky do obedára a nie je jediná z rodičov. Učiteľky však majú pravidlo, ako môžu deti jesť, resp. v akom poradí. Trojročná dcérka tak prišla domov zo škôlky a povedala mame, že jej nedovolili zjesť jej „zlé“ jedlo (sušienku cookie) predtým, ako zjedla všetko „dobré“ jedlo. To zas pozostávalo z uhorky a sendviča.

Caroline, rozrušená tým, čo povedali jej dievčatku, vysvetlila, že sa cíti frustrovaná a rozhodla sa napísať učiteľke odkaz, v ktorom jej vysvetlila, že neexistujú „dobré alebo zlé“ jedlá. „Je to hlúposť. Neexistujú dobré alebo zlé jedlá. Jedlo je len jedlo,“ vysvetlila Caroline nielen svojim fanúšikom, ale tiež dcérke.

Mamička sa nahnevala

„Som taká hrdá, že cítila, že niečo nie je v poriadku – vedieť, že to nebolo dosť správne na to, aby mi o tom povedala. Doma o tom neustále hovoríme,“ dodala Caroline, ktorá bola rozčúlená, že niečo také povedali len 3-ročnému dievčatku.

„Ak budete jesť iba mrkvu alebo brokolicu, vaše telo nebude mať bielkoviny, ktoré potrebuje na rast silných svalov. Ak budete jesť iba kuracie mäso, vaše telo nebude mať dostatok energie na to, aby celý deň behalo a hralo sa. Potrebujeme zo všetkého trochu, aby sme sa uistili, že sme schopní učiť sa, hrať sa a rásť po celý deň,“ vysvetlila Caroline.

Mamička sa preto rozhodla napísať učiteľke odkaz a vložila ho do obedára jej dcérky. Stálo v ňom: „Ahoj! Evelyn má naše povolenie zjesť obed v akomkoľvek poradí, aké si zvolí. Žiadne z jej jedál nie je ‚dobré‘ alebo ‚zlé‘ – je to len jedlo! Vďaka!“

Najnovšie články