Toto je dôvod, prečo si atraktívne, inteligentné a emancipované ženy čoraz viac volia samotu pred životom s partnerom

Lucia Mužlová

Foto: instagram

Keď si porovnáme postavenie žien v minulosti a dnes, prešlo mnohými zmenami. Kedysi bola žena „výstavným kusom“ domácnosti, dnes je pokojne hlavou veľkej korporácie. Našťastie, doba ide stále dopredu a menia sa aj spoločenské štandardy. Aj keď v niektorých prípadoch by sme my ženy chceli viac.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Feminism (@feminism_ruso) on

Chceli by sme rovnaké uznanie ako muži, rovnaké práva a napríklad aj platy ako muži. V tom ešte na Slovensku máme nedostatky. Stále sme na tom však veľmi dobre, ak by sme sa porovnávali napríklad s krajinami ako je India, Irak, Irán a napríklad Saudská Arábia. Keď sa pozrieme západnejšie, otvára sa nám jeden z vážnych problémov moderného sveta. Čoraz viac inteligentných a krásnych žien sa vyhýba vzťahom a preferujú život osamote.  V USA je to až 50,2 % slobodných žien z asi 124,6 milióna žien. Kde sú korene tohto problému a prečo sa to deje?

Moderné ženy sú nezávislé

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Rios (@anna_rioos) on

Ženy odjakživa bojujú za svoje práva, menia svet a postupne sa stávajú nezávislými. Mnohé už pracujú na vysokých pozíciách, podobne ako muži, niekedy dokonca napredujú viac ako muži, čo sa kariéry týka. Tu dokonca nehrá žiadnu rolu ani fyzická nadradenosť u mužov. Moderná a nezávislá žena dnes jednoducho zdvihne telefón a potrebné služby si objedná domov. Nemusí čakať na to, kým jej muž opraví práčku, ktorá sa pokazila týždeň dozadu.

Ženy si oveľa viac vážia svoj voľný čas

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ☾indy (@madame_novembre) on

Už to nie je len starostlivosť o muža a deti. Nie je to len o tom ísť do práce, prísť domov (do ďalšej) a navariť, oprať, požehliť a uspať deti. Namiesto týchto povinností čoraz viac žien ide cvičiť, zájdu si na manikúru, vzdelávajú sa na kurzoch a podobne. Je to atraktívnejšie využitie voľného času.

Ženy sa stávajú citovo odolnejšími

Určite poznáte tie vtipy o slobodných empancipovaných ženách, čo žijú doma s mačkami. Dnes už ale tieto vtipy nie sú ďaleko od pravdy. Ženy sa čoraz viac stávajú morálne silnejšími, odolnejšími, citovo stabilnejšími a vzdelanejšími, ako ich predchodkyne o generáciu dozadu. Dnes majú ženy toľko príležitostí ako muži. Už nemajú strach, že ostanú „na ocot“ a bez peňazí. Čakajú na partnerov, s ktorými si budú rovnocenní a ktorí ich budú patrične rešpektovať.

Ženy dnes už majú vyššie nároky

Dokážu si samé zarobiť peniaze, získajú titul, starajú sa o seba, dokonca môžu mať samé aj deti. Moderné ženy preto majú vyššie štandardy na mužov. Nepotrebujú mať doma chlapa, ktorý si otvorí pivo, sedí pred televíziou a jediné a myslí si, že o domácnosť sa má starať len žena. Silné a inteligentné ženy si radšej vyberú cestu bez partnera, ako by mali klesnúť na niečo také.

Muži sa boja krásnych a inteligentných žien

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Equality Projects (@equality_projects) on

V neposlednom rade je tu aj tento bod. Muži sa takýchto žien boja a tie, ktoré nemajú podobné nároky im závidia a ohovárajú ich. Čo si ale z toho moderná žena vezme? Klebety a strach mužov ich vôbec nezaujímajú a razia si svoju cestu vpred. Muži si navyše často myslia, že budú takouto ženou odmietnutí, čoho sa nesmierne boja. Moderné ženy na druhej strane len zriedka robia prvý krok.

Poznáte vo svojom okolí moderné a nezávislé ženy? Aký je váš názor na ne? Rešpektujete a obdivujete ich alebo si naopak robíte posmešky zo starej dievky, ktorá má na prvom mieste seba? Dajte nám vedieť v komentároch.