Na nohách a bruchu som po pôrode mala nepekné strie. Keď už nič nepomáhalo, našla som pomoc v lekárni

Monizz

Koža. Najväčší orgán ľudského tela. To, v akom je stave, sa odvíja do množstva faktorov. Väčšina žien však skôr či neskôr dostane nepríjemný darček – strie. A tieto strie je veľmi ale veľmi ťažké odstrániť. Existuje množstvo olejčekov, krémov, mastičiek a masiek, ktoré by mali pomôcť odstrániť nepríjemné jazvičky na koži.

strie003

takprosto.cc

Strie nepridávajú žiadnemu ženskému sebavedomiu. Či už ste štíhla alebo bacuľatejšia, tie nepekné čiaročky na koži vyzerajú ako  jazvy a neradi ich ukazujeme nielen v plavkách na verejnosti, ale dokonca aj doma pred partnerom. Strie spravidla nevznikajú len počas tehotenstva. Môžu sa stať súčasťou tela ešte v puberte, kedy ženy v oblasti bokov, brucha alebo pŕs rýchlo priberú a zbaviť sa ich nie je jednoduché. To však neznamená, že sa to nedá. Vyžaduje si to ale svätú trpezlivosť.

Ak sa nad týmto receptom len usmievate, zadržte. Porazte svoju lenivosť a vaša pokožka sa vám odmení. Nezáleží na tom, aké hlboké strie sú. Žiaden dermatológ vám neporadí, ako odstrániť strie v pohodlí domova bez invazívnych zákrokov. Jednoduchšie je navrhnúť laser a nechať si za to od nešťastných žien zaplatiť.  Nákladný zákrok navyše nie je vždy stopercentný a komplexný prístup k regenerácii strií, to je už úplne mimo neho.

Olej a aspirín

Na odstránenie strií sa vyzbrojte aspirínom a vytrvalosťou. Nik netvrdí, že zmiznú za dva dni. Uvedomte si, že aj keď sa porežete, koži trvá dlhší čas, kým sa zacelí tak, aby na mieste reznej rany nebolo nič vidieť. Čo potom čakáte od strií? Dajte im čas a svoju pozornosť. Zaručene zmiznú.

Budete potrebovať len:

pár tabliet aspirínu

2PL teplého olivového oleja

Postup:

Aspirín rozdrvte a rozpustite v malom množstve vody na kašičku. Túto kašičku zmiešajte s teplým olivovým olejom a ešte teplé naneste na poškodené miesta. Vyčkajte 20 minút a umyte teplou vodou.

Nedokážete si predstaviť, že by to mohlo fungovať? Skúšajte aspirínový zábal pravidelne a úplne ideálne každý deň po sprchovaní, kým je koža ešte vlhká a pružnejšia. Po mesiaci by mali byť prvé výsledky zaručene viditeľné. Nečudujte sa, že to tak dlho trvá. Tieto jazvičky sú súčasťou vašej kože dlhé roky a prinútiť ich, aby sa začali „vyrovnávať“ nie je jednoduché. Koža v mieste poškodenia musí byť pravidelne zvlhčovaná, premasťovaná a potrebuje aj isté „know how“.

pixabay.com

Pre čo najlepší efekt aspirínového zábalu skúste dvakrát do týždňa pridať jedno vajce a vytrepte ho s olejom. Výsledky budú naozaj viditeľné. Aby bolo pôsobenie intenzívnejšie, vašej koži pomôže užívanie vitamínu E a vitamínu C. Vyživujú totiž pokožku zvnútra a pomáhajú jej získať pôvodnú elasticitu.  Na škodu nie sú ani pohybové aktivity alebo ešte lepšie jemná masáž, ktoré zlepšia prekrvenie – najmä v miestach, kde sa strie nachádzajú.

Nielen pri striách, ale pri regenerácii kože a kožných ochorení všeobecne sa neodporúča navštevovanie solária a ani opaľovanie. Vysušujú kožu a strie sú tak ešte viditeľnejšie. Ak budete na slnku, nezabúdajte si strie natierať dvojitou dávkou opaľovacieho alebo aspoň poriadne mastného krému. A čo je najdôležitejšie – zabudnite na komplexy. Každá žena je krásna svojim osobitým vyžarovaním. A na tom strie nič nezmenia.

Pozri aj: Toto je jediná vec, ktorú muži chcú viac ako sex! Nikdy však o tom nehovoria

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať