Ako to táto 72-ročná svetová ikona robí? Helen Mirren radí, ako si zachovať krásu a optimizmus v každom veku

Banana

V dnešnom svete si po šesťdesiatke nemusíte nevyhnutne sadnúť do hojdacieho kresla a strážiť vnúčatá, zatiaľ čo ste na dôchodku. Stereotypy a dlhoročné zaužívané pravidlá a predstavy sa postupne stierajú a v súčasnosti nie je nemožné budovať si kariéru aj v takomto veku. Britská herečka Helen Mirren, ktorú bez úsmevu na tvári hádam nikdy a nikde nevidno radí, ako si zachovať optimizmus a byť krásnou aj po sedemdesiatke. Vek je len číslo, preto by ste to mali dokázať v prvom rade sama sebe.

Článok pokračuje pod videom ↓

Je faktom, že mnoho ľudí po odchode do dôchodku stráca akúsi chuť na šťastný a aktívny život a odchod zo zamestnania sprevádzaný uchýlením sa k väčšej samote bez priateľov a kolegov nemusí byť pre psychický stav týchto ľudí vôbec priaznivý. Všetko je o mentálnom nastavení a uvedomení si, že život je krásny a stále je pre čo žiť a spoznávať jeho zaujímavé a pestré príchute. Svoje o tom vie aj britská herečka Helen Mirren, ktorá sa v krásnom veku 72 rokov stala tvárou francúzskej kozmetickej značky L’Oréal. Sme zvyknutí na samé mladé tváre, ktoré robia reklamu produktom a je veľmi sympatické, že tento stereotyp zbúrala krásna a príjemná dáma v rokoch.

Helen Mirren je prekvapivo len pseudonym, pod ktorým známa herečka vystupuje. V skutočnosti má ruské korene o čom svedčí aj jej vlastné meno Ilyena Lydia Vasilievna MironoffŠikovná Helen si počas svojej hereckej kariéry na konto pripísala aj prestížneho Oscara. V roku 2006 ju tak ocenili za najlepší herecký výkon vo filme Kráľovná, no okrem toho je táto sympatická dáma držiteľkou dvoch Zlatých glóbusov.

Momentálne sa dostala do povedomia vďaka kampani kozmetickej značky L´Oréal, čo mnohí ocenili. Krok, ktorý rozbíja stereotypy o 15 ročných mladých a krásnych tvárach v reklame bol správny, čo sa odrazilo aj na pozitívnom ohlase ľudí. Sama Helen priznala, že jej účasť v reklame na túto značku bola podmienená dohodou, na ktorej sama trvala. 72-ročná blondína nechcela, aby boli jej fotky retušované tak, aby vyzerala mladšie, keďže chcela priznať svoj pravý vek.

View this post on Instagram

Good morning 💓☺️ #helenmirren

A post shared by Meryl, Julianne, Helen (@women_over_the_world) on

„Celý život sme obklopení obrazmi ideálnych a mladých žien, ktoré nás majú v rámci rôznych kampaní inšpirovať. Snažíme sa vyzerať ako ony, no kto z nás skutočne vyzerá ako 15-ročná? Nie je to fér!“

Práve takéto mladé idoly môžu byť zdrojom frustrácie mnohých žien. Bez nátlaku spoločnosti, bez masového vzhliadania k ideálnej kráse a mladosti by sa nemuseli ženy cítiť zle vo vlastnej koži.

Helen zvykne v priemere natočiť dva až tri filmy do roka, čo nie je malé číslo, no i napriek tomu na nej nebadať únavu. Helen totiž nič neberie príliš vážne ani tragicky a snaží sa na svet pozerať s nadhľadom. Priznáva, že nemá ani žiadny prísny režim a občas sa vymyká odporúčaniam odborníkov. „Mám veľmi rada slnko, a preto sa zvyknem aj opaľovať. Viem, že opaľovanie nie je zdravé, no slnko milujem. Rovnako si rada doprajem i dobré víno.“

„Chutia mi hranolky, ktorým nikdy neodolám a v posilňovni nevydržím viac, ako 2 mesiace. Nie som žiadna disciplínou posadnutá osoba. Jednoducho viem, že život je krátky a príliš vzácny na to, aby sme si stále všetko odopierali.“

Cviky podľa Helen:

Keďže si herečka rada dopraje rôzne pochúťky, občas potrebuje zhodiť nejaký ten prebytočný kilogram. Vtedy odporúča cvičenie, ktoré ju do formy dostane skutočne bleskovo.

Cvičenie trvá len krátkych 12 minút, ktoré sa začínajú 30 sekundovou rozcvičkou na zahriatie. Následne vám postačí 30 sekúnd behu na mieste, kedy sa snažíte zdvíhať kolená čo najvyššie. Potom na 30 sekúnd rozpažte ruky a jemne nimi krúžte, no nespúšťajte ich dole. Nasleduje 30 sekúnd rýchlych „brušákov“. Potom si na 2 minúty ľahnite na chrbát a dvíhajte nohy do pravého uhla s bruchom a následne ich pomaličky spúšťajte späť na zem. Nasledujú 2 minúty v ľahu na boku, kedy minútu dvíhate pravú nohu a minútu tú ľavú. Potom 2 minúty robíte kliky a následne minútu ležiac na chrbte dvíhate nohy ohnuté v kolenách smerom k brade, pričom sa rukami ťaháte smerom k nohám. Cvičenie ukončíte behom a skákaním na mieste, ktoré trvá 3 minúty.

View this post on Instagram

Mý sweet mouse is so fucking hot!🔥❤☺ #Helenmirren

A post shared by Germany claudia (@claudiahelenmeryl_fan) on

„Keď som mala 45 rokov, z predstavy, že raz zostarnem sa mi zakaždým zježili chĺpky. Ale potom si uvedomíte, aká je život úžasný, vzrušujúci, krásny a plný rôznych emócií. Je len potrebné naučiť sa prijať svoj vek po fyzickej i psychickej stránke.“

View this post on Instagram

Well she‘s a lday☺️ #helenmirren

A post shared by Meryl, Julianne, Helen (@women_over_the_world) on

Helen si jednoducho zachováva optimizmus a lásku k životu, Venuje sa tomu, čo ju baví, preto má stále dôvod na radosť. Život si vychutnáva plnými dúškami a stereotypy ju nezaujímajú. Práve to je spôsob, ako si zachovať šťastnú dušu. Naša povaha a psychické nastavenie sa potom odráža aj na vzhľade.

Pozri aj: Zistite svoj typ pozadia a oblečte si to, čo sa vám najviac hodí. 4 základné typy a muži budú váš zadok obdivovať

zdroj: babskeveci.sk (Jana), takprosto.cc