Muži to majú v tejto profesii ťažšie, problémy im robia kolegovia aj rodičia. Toto sa podľa neho deje len učiteľom mužom

Dana Kleinová

Foto: TikTok (@mrchuntz) / Pexels

Učiteľ zo základnej školy vysvetlil, aké to je byť mužom v tomto odvetví a s akými stereotypmi sa stretáva. Prácu mu pritom nesťažujú len žiaci, ale aj kolegovia. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál The Sun, jeden učiteľ základnej školy, ktorý vystupuje na sociálnych sieťach pod menom Mr Chuntz, vysvetlil, že hoci byť učiteľom je celkovo náročné, muži to majú o dosť ťažšie ako ženy v tomto odvetví. Niektoré problémy, s ktorými sa denne stretávajú, sa totiž dejú len mužom učiteľom.

@mrchuntz This is just a joke, I get requested all the time 😂 #mrchuntz #teachersoftiktok ♬ original sound – DL

Neustále klebety

Mr Chuntz vysvetlil, že jeden z najväčším problémov v jeho práci je to, že sa nemôže rozprávať so svojimi kolegyňami učiteľkami bez toho, aby hneď nezačali kolovať reči, že medzi sebou niečo majú. „Nemôžeme sa rozprávať so ženskou kolegyňou bez toho, aby si ostatní kolegovia alebo žiaci hneď mysleli, že spolu chodíme,“ vysvetlil Mr Chuntz údel učiteľov.

To však nie sú jediné rozhovory, pri ktorých ho pozorne sleduje hneď niekoľko párov očí. Učiteľ tiež vysvetlil, že sa mu žiaci neustále snažia dohodiť svoje mamy.

A keďže je jedným z mála mužských učiteľov, náhle je „každého pracovný manžel“. A ak sa k nemu jeho kolegyne nesprávajú ako k manželovi, využívajú ho na to, aby sa mu mohli sťažovať na svojich skutočných manželov. Navyše Mr Chuntz prezradil, že si nikdy netrúfne ponúknuť radu, keďže vie, že je v menšine.

„Jednoducho počúvame, ako sa sťažujú na svoje polovičky, nedávame im žiadne rady a jednoducho s nimi súhlasíme,“ povedal učiteľ za všetkých svojich mužských kolegov.

Automaticky usudzujú, čo učí

Najnovšie články