Závidia jej aj mladšie ročníky. 55-ročná žena má telo ako tínedžerka, vďačí za to jednoduchej zmene

Hyriaková Kristína

Foto: Profimedia

Laura Heikkila sa nikdy nevenovala fitnessu ani zdravému životnému štýlu, keď bola mladšia. Keď však prišla do menopauzy, rozhodla sa, že svoj životný štýl prehodnotí. Teraz je stále v posilňovni a je vo svojej najlepšej forme.

Článok pokračuje pod videom ↓

Starnutie mnohých ľudí veľmi znervózňuje. Ľudia neradi myslia na to, že ich telo sa mení, stráca energiu a tvoria sa na ňom vrásky. Ako píše portál Daily Star, 55-ročná Laura Heikkila z Kalifornie je teraz v najlepšej forme svojho života. Priznala, že keď mala 20, milovala nezdravé jedlo a až keď sa jej narodila dcéra, začala myslieť aj na svoju váhu.

Uvedomila si, že sa musí zmeniť

Keď mala 35, uvedomila si, že musí niečo zmeniť, a tak sa rozhodla zmeniť svoju kariéru a stať sa osobnou trénerkou. Potom však narazila na ďalšiu prekážku, ktorou bola menopauza. Začala si všímať zmeny na svojom tele a robila všetko pre to, by sa prispôsobila. „Mala som okolo 48 rokov a vedela som, že musím niečo zmeniť, keď som pociťovala všetky príznaky. Na chvíľu som sa vzdala.“

Nepáčilo sa jej, ako vyzerá jej telo

„Nepáčilo sa mi, ako vyzerá moje telo. Nechcela som, aby ma takto videli ľudia, ktorí ma poznajú, ale chcela som, aby ostatné ženy videli zmeny spolu so mnou.“ Založila svoju stránku na Instagrame, kde má teraz viac ako 100-tisíc sledovateľov. Pomáha ženám po 40 zmeniť ich výzor a stať sa silnejšími.

Chce inšpirovať aj ďalšie ženy

Na sociálnych sieťach má veľký úspech a urobila poriadny skok. „Určite som teraz najzdravšia a najsilnejšia,“ povedala. Povedala, že teraz sa cíti lepšie ako kedykoľvek predtým. Prezradila, že keď bola mladšia, robila len ľahké váhy, ale teraz, po päťdesiatke, sa snaží dvíhať ťažšie závažia, pretože jej to pomáha rozvíjať svalovú hmotu a silu v tele.

Laura sa drží toho, že dodržiava vyváženú stravu a denne prejde 8 000 až 10 000 krokov. Aj ona si prechádza rôznymi príznakmi menopauzy, ako sú návaly tepla, nedostatok energie či motivácie. Rozhodla sa však, že to prekoná a našla v sebe silu napriek únave. „Pre mnohých ľudí je ťažké vidieť, ako sa ich telo kvôli veku mení. Ale cítim sa živá a nemám z toho depresiu,“ povedala.

Najnovšie články