Iba 3% žien vedia o tomto perfektnom triku do domácnosti. Patríte k nim aj vy? My si bez neho už nedokážeme predstaviť život!

Monizz

Nedávno mi priateľka ukázala zaujímavý trik. Vedeli ste, že cibuľa je perfektným pomocníkom nielen v kuchyni, ale aj v ďalších veľmi podstatných a dôležitých aspektoch vašej domácnosti a bežného života? Okrem toho, že je to liek na rôzne neduhy, má cibuľa aj množstvo vlastnostní, ktoré na svete poznajú len 3% žien.

Článok pokračuje pod videom ↓
1
takprosto.cc

Ostrá kamarátka

Vlastnosti cibule sú známe stáročia po celom svete. Okrem toho, že cibuľa dokonale a okamžite odstraňuje karbónové usadeniny z hrncov, panvíc a grilov, dokáže aj mnoho iného. Pri špinavých hrncoch však platí, že ak ich posypete sódou bikarbónou a potom poriadne vydrhnete narezanou cibuľou, všetko bude preč. Vrátane zhoreného zápachu, ktorý sa po vyčistení čistiacimi prostriedkami zvykne naďalej držať v hrncoch. Výsledok „cibuľového“ čistenia len opláchnite vlažnou vodou a výsledkom budete očarení.

2
takprosto.cc

Prírodný odstraňovač škvŕn

Cibuľová šťava je schopná odstrániť škvrny od potu z oblečenia. Naneste šťavu na škvrnu, nechajte oblečenie aspoň hodinu postáť a potom ho dajte prať ako obvykle. Po nepríjemných žltých škvrnách pod pazuchami nebude ani stopy.

Zabijak nepriateľov

Cibuľa je aj mocný nástroj v boji proti komárom, mravcom a inému dotieravému hmyzu. Nalejte do misky vodu a vložte do nej krúžky cibule. Položte na to správne miesto a uvidíte, že hmyz sa bude od vás držať čo najďalej.

3
takprosto.cc

Čistič topánok

Máte na topánkach škvrny alebo fľaky, ktoré nejdú vyčistiť? Cibuľa je účinným čističom nielen na tkaniny a umelé vlákna, ale dokonca aj na kožené topánky. Vyčistí dokonca aj odolné škvrny od trávy. Aplikujte cibuľovú šťavu podobne ako pri čistení škvŕn od potu. Trochu podrhnite znečistené miesto a nechajte chvíľu pôsobiť. Vaše topánky budú ako nové.

4
takprosto.cc

Dezinfekcia

Vzhľadom na svoje antibakteriálne vlastnosti je cibuľa veľkým pomocníkom po uštipnutí hmyzom. Ak ste na chate a uštipne vás včela, osa alebo iný dotieravý hmyz, prekrojte cibuľu na polovicu a pridržte na mieste vpichu. Zmierni zápal, dezinfikuje a ošetrí pokožku. Je možné, že ak ste alergik, zabráni aj výsevu lokálnej alergickej reakcie.

5
takprosto.cc

Na zdravie!

Už naše staré mamy poznali zázračné účinky cibuľového odvaru pri boľavom hrdle, angíne alebo aj obyčajnom nachladnutí. Ako takýto odvar pripraviť? Nekrčte nos a vyskúšajte to. Narežte cibuľu na kolieska a zalejte ju horúcou vodou. Nechajte lúhovať 1-2 minúty a potom oslaďte medom a ochuťte citrónom. Vynikajúci čajík je na svete!

6
takprosto.cc

Kozmetická pomôcka

Liečivé vlastnosti cibule, predovšetkým však cibuľovej šťavy, nedokázal ešte nikto spočítať. Z čerstvej cibule sú najlepšie a najúčinnejšie masky na pleť. Škoda, že máloktorá žena si ju natrie na tvár. Väčšina totiž znechutene krčí nos už len pri myšlienke, že by sa mala ponatierať smradľavou a ostrou cibuľou. Pre mastnú pleť či pokožku trápiacu akné však neexistuje účinnejší liek. Cibuľa perfektne zničí všetok maz, koža ostane na dlhšiu doba suchá a zapálené hnisavé vyrážky zmiznú.

7
takprosto.cc

Silné a husté vlasy

Ak ste si niekedy v drogérii všimli radu šampónov z prírodných výťažkov viete, že nemohol chýbať šampón z cibule. Cibuľa totiž odstraňuje lupiny, dodáva vlasom objem, aký vám nedá žiaden šampón z chemickým zložením a stimuluje rast nových vlasov. Takýto šampón však budete v drogérii hľadať márne. Stačí, ak si ho zadarmo pripravíte doma – z obyčajného odvaru z cibuľových šupiek, v ktorom si potom dobre vymáčajte hlavu. Následne opláchnite a pokojne umyte vašim vlastným šampónom. Mastnota, nulový objem, lupiny, ale aj padajúce vlasy budú po pár umytiach minulosťou.

 Zapáchajúca prekážka

Liečivé vlastnosti cibule väčšinou predbehne predstava následného zápachu. Ak ste na cibuľový zápach citliví, jednoducho skúste tento trik. Zápach cibule a cesnaku ľahko zmiernite a v niektorých prípadoch aj celkom odstránite, keď ju potriete vlašskými orechmi, mandľami, prípadne píniovými orieškami. Nezabúdajte, že cibuľa je vynikajúca aj pri pečení slaných jednohubiek. Slané pečené tyčinky alebo pagáčiky najbližšie namiesto maku alebo rasce posypte nadrobno nakrájanou cibuľkou. Uvidíte, ako božsky budú chutiť!

Pozri aj: Zázračné účinky tohto ľahko dostupného olejčeka sú známe stovky rokov. Tu sú dôvody, prečo by ste ho mali mať vždy po ruke

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc