Ak túžite po šťastnom, fungujúcom vzťahu, týchto 15 vecí by ste mužovi nemali nikdy odpúšťať. Najväčšia pravda je bod č. 7!

Michaela

Sme síce len ľudia, a teda tvory nedokonalé. Každý máme svoje „muchy“, ako sa hovorí. Avšak existujú veci, ktoré by sme tolerovať nemali, a už vôbec nie v partnerskom vzťahu. Čo všetko ste ochotné akceptovať vo vzťahu vy? Možno by sme sa mali niekedy zamyslieť nad tým, čo všetko dokážeme strpieť. Nechceme však hádzať vinu len na mužov, to isté platí aj opačne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Niekedy sa stačí o veciach úprimne porozprávať. Ak však nepomôže takýto prístup a nepríjemná atmosféra pretrváva, je na čase sa skutočne zamyslieť nad tým, či sa veci majú tak, ako by sa mali mať.

pixabay.com

Ak vás váš priateľ či muž obviňuje zo svojich zlyhaní, niečo nebude v poriadku. Nemôžete za ne predsa vy. Za svoje činy a konanie si nesie zodpovednosť každý sám. Ako my, tak aj naše polovičky. Sme predsa dospelí ľudia, nie?

Ak je váš priateľ v podozrivom kontakte so svojimi bývalými, často sa s nimi stretáva, prípadne sa to dokonca ešte snaží skryť, takisto to dobrým znamením nie je. Zrejme si vás neváži dostatočne. Nie je nič zlé na stretávaní sa s inými ľuďmi, avšak všetko má svoje medze, najmä ak je to poza niečí chrbát.

pixabay.com

Nerešpektuje vaše záľuby, prácu, rodinu či priateľov? Muž, ktorý sa ani len nesnaží rešpektovať ženu, ktorú má rád, si nezaslúži vašu pozornosť.

Všímajte si, ako sa chová ku vašim blízkym. Už či sa jedná o vzdialenejšiu rodinu, ktorú ste práve stretli na ulici, o najlepšiu kamarátku či rodičov, oplatí sa všímať si to, ako sa ku nim správa.

Nasledujúci bod je bodom, o ktorom snáď nemusíme ani diskutovať. Ak na vás raz použil fyzickú silu, prípadne ak ste mu to už niekoľkokrát tolerovali, dávajte si pozor. Ak vie, že smie, s veľkou pravdepodobnosťou sa to bude opakovať… Takisto ak nemá problém ubližovať zvieratám, nič dobré to o ňom nevypovedá.

pixabay.com

Rozoberá so svojimi kamarátmi váš intímny vzťah a ohovára vás poza váš chrbát? Nepríde vám to trochu detinské?

Ak vám klame aj v rôznych drobnostiach, majte sa na pozore. Od malých klamstviev nikdy nie je ďaleko ku tým väčším.

Nerobí mu problém vás zosmiešňovať či urážať pred inými? Vyvyšuje sa nad vás? Je neodpustiteľné, ak má potrebu si takto čosi kompenzovať. Takto sa slušný muž nechová. Ak si však dokážete uťahovať zo seba navzájom, avšak zdravo, tak je všetko v poriadku.

Nedôvera takisto neveští nič dobré. Ak vás neustále podozrieva, kontroluje, je to nezdravé.

Ak má potrebu sa pravidelne vŕtať vo vašej minulosti a upozorňovať na vaše chyby, ktoré ste učinili, nie je to dobre. Sme ľudia, sme tvory omylné. Každý má právo sa občas zmýliť či pochybiť. Minulosť je minulosť, načo ju teda vyťahovať?

Snáď neexistuje vzťah, ktorý niekedy nenarazil na nejaký problém. Čokoľvek sa pritrafí. Už či len malé nedorozumenie alebo vážnejší zádrheľ. Ak však váš parnter nemá absolútne záujem tieto problémy riešiť, nestojí to za to, aby ste sa naďalej trápili.

Na každého niekedy prídu ťažké chvíle. Možno toho máme veľa v práci, v rodine sa vyskytli vážnejšie zdravotné problémy alebo na vás jednoducho čosi doľahlo. Je fajn, keď sa máte komu vyrozprávať, a keď vás má kto podporiť. Ak pri vás nestojí v takýchto chvíľach, je to celkom smutné…

pixabay.com

Drogy, alkohol, automaty, … Akákoľvek vec, ktorá sa raz stane nezdravou závislosťou, je neodpustiteľná. Človek pod jej vplyvom veľmi klesá na duchu. Ešte horší prípad je ten, ak vás do toho vtiahne so sebou.

Každý vzťah je však jedinečný, vyžaduje si individuálny prístup a riešenie problémov. To, čo funguje u vašich známych, nemusí fungovať u vás, a naopak. Každopádne sa problémy oplatí riešiť s chladnou hlavou a hlavne si ich poriadne premyslieť. Vážte si samé seba a nenechajte si so sebou zametať.

pixabay.com

Prajeme vám, aby ste žiadne vážne problémy riešiť nemuseli, a ak teda budete musieť, nech sú za vami šmahom ruky. 

Pozri aj: Ako sa obliecť v roku 2018 podľa znamenia zverokruhu: Aká farba patrí k vám? Blíženci by mali staviť na odtiene žltej a farba Baranov je…

zdroj: babskeveci.sk (Michaela)