Figurína vo výklade svadobného salónu vyvolala rozruch. Majiteľka mala už dosť posmeškov, toto je jej reakcia

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Somerset Bridal - Bridal Boutique - Minehead, Somerset)

V dnešnej dobe je veľmi dôležité neodsudzovať a pozerať sa na každé telo a postavu ako normálne a krásne. Už dávno neplatí, že žena môže svoje telo ukazovať len vtedy, keď je štíhla.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál BBC, majiteľke svadobného salónu sa mnohí ľudia vysmievali kvôli tomu, že do svojho výkladu umiesnila plus size figurínu, teda figurínu vo väčšej konfekčnej veľkosti. Debbie Shelley povedala, že bola ohromená, keď začali ľudia na jej figurínu posmešne ukazovať a smiať sa z nej. „Počula som, čo ľudia hovoria, keď chodili okolo. Nebolo to pekné,“povedala. Ku figuríne preto umiestnila veľavravný odkaz.

Silný odkaz

Napísala, aby ľudia predtým, než začnú mať nevhodné poznámky, najprv mysleli. Figurína mala na sebe aj svadobné šaty v nadštandardnej veľkosti, ktoré sú podľa majiteľky veľmi žiadané. „Boli tu aj matky s deťmi, ktoré sa na figuríne smiali a hovorili, že keď bude taká tučná, nikdy si ju nikto nebude chcieť zobrať. A to je pre mňa naozaj hrozné,“ povedala.

Ľudia by sa nemali vysmievať

Dodala tiež, že jej obchod je určený pre nevesty všetkých veľkostí a práve to je pre ňu veľmi dôležité. „Je ľahké zohnať štíhle figuríny, ale nie je ľahké zohnať niečo v plus size veľkosti… no a skúste sa zamilovať do vysnívaných svadobných šiat, keď vonku počujete smiešne poznámky.“ Nedávno, keď komentáre začali byť už obzvlášť nepríjemné, do okna vložila plagát, aby sa nesmiali jej figuríne a neodsudzovali ľudí vo väčších veľkostiach.