Hitom tohto leta sú jemné ženské košele! Preto som rukávy na mojej košeli v polovici prestrihla a všila medzi ne čipku. TOP inšpirácie, ako byť in aj počas tohtoročnej sezóny

Monizz

Ak patríte k tým dámam, ktoré majú doma plnú skriňu košieľ a na toto oblečenie nedajú dopustiť, potom čítate ten správny článok. Košeľa je jedným z najuniverzálnejších, najmódnejších a každému svedčiacich kúskov. Dá sa tvarovať a nosiť na rôzne spôsoby a štýly. Dnes vám ukážeme, ako si doma môžete vyrobiť novú košeľu zo starého, no predsa obľúbeného kúsku.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Nikdy nevyjdú z módy a do konca sveta budú vychádzať na svetlo sveta ďalšie a ďalšie spôsoby, ako ich nosiť. Košeľa z vás vie urobiť elegantnú dámu, ale vie byť aj drsná, rebelská či frajerská. Nosia ju muži aj ženy a ani jedno pohlavie na ňu nedá dopustiť. Voľná, obopínajúca, cudná, ale aj provokujúca. Toto všetko a ešte oveľa viac by sme vedeli popísať o košeliach a ich komplexnom využití. Ak ste však fanúšička handmade výrobkov a rada si niečo spravíte aj sama, potom sa pozrite, ako jednoducho si viete prerobiť staršiu košeľu na nový, do očí bijúci a trendový kúsok. Stačí ihla, niť, trochu fantázie, sem-tam nejaká čipka, žiletka či gumička. Tieto nápady vás zaručene dostanú.

10 módnych tipov, ako prerobiť košeľu

Takýto nádherný model dostanete spôsobom, ktorý je až smiešny. Jednoducho odstrihnite z košele rukávy v mieste, kde má začínať čipková aplikácia, a potom ich opatrne a dôkladne prišite naspäť. Z už odstrihnutého rukáva strihajte v závere len toľko, aby vám po prišití k čipke bola dĺžka akurát.

takprosto.cc

Táto žena prešila manželovu košeľu na šaty pre dcérku. Košeľu jednoducho odstrihla na takú šírku, aby mladej dáme šatky sedeli, do oblasti drieku všila elastický predel a sukničku nechala na pôvodnej šírke. Perfektné!

takprosto.cc

Presne počas tohtoročnej sezóny letia podobné kúsky a už teraz ich nájdete týčiace sa na figurínach v každom výklade obchodu s oblečením. A pritom spraviť si ho doma je také jednoduché! Odstrihnite vrchný diel a pod lem zašite gumičku. Hotovo.

takprosto.cc

Aj takéto jednoduché šaty sa dajú prešiť na nápaditejší kúsok. V tomto prípade je na mieste len fantázia a šikovné ruky.

takprosto.cc

Počas uplynulých rokov boli v móde najmä oversize veci, dnes ich hviezda síce celkom nezhasla, no populárnejšie sú krátke a širšie košieľky, tričká, topy. Pozrite sa, ako jednoducho si viete takúto vecičku prerobiť zo staršej obyčajnej košele. Zúžte šíru ramien, skráťte rukávy a dĺžku a vystrihnite výstrih podľa vašich predstáv. Táto košeľa je prerobená tak, že má gombíčky na chrbte, no či si ich tak dáte aj vy, je už len na vás. Každopádne, majiteľke a výrobkyni tlieskame!

takprosto.cc

Opäť jednoduchý príklad, ako z dlhšej košele urobiť pekné, letné, vzdušné a najmä elegantné šaty do mesta či na voľný čas.

takprosto.cc

Roztopašné šaty vhodné na letnú dovolenku si vyrobíte len zostrihnutím vrchnej časti košele, zašitím gumičky hore a do oblasti pása a prípadným dozdobením nariasenou zvyšnou látkou navrch. Vyjdú lacnejšie ako z obchodu a ten istý kúsok nebude mať nik iný!

takprosto.cc

Kreatívna mamička sa rozhodla pre svoju dcéru ušiť šaty. Pozrite, akým bizarným spôsobom. Výsledok je rozhodne úchvatný.

takprosto.cc
takprosto.cc

A ďalší príklad, ako využiť staršiu košeľu podobne – najlepšie na detské šatočky.

takprosto.cc

Takéto kúsky síce vídať hlavne na predvádzacích mólach a nenájdeme ich tak ľahko ani v bežne dostupných obchodoch. Faktom však ostáva, že kto sa nebojí a je tak trochu extrovert, môže si to na seba pokojne hodiť. Prinajmenšom zaujme okoloidúcich.

takprosto.cc

Prečo neporozmýšľať aj o letnej sukni?

takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články