Rodičia malého princa Georga ostali šokovaní, keď zistili, o čo požiadal tento rok Santa Clausa! Jeho skromné prianie vyráža dych

Monizz

Pred Vianocami deti píšu Ježiškovi, Santa Clausovi či Dedovi Mrázovi. Akokoľvek ho nazveme, stále ide o tú istú osobu, a síce o bradatého, zavalitého a usmievavého starkého, ktorý má rád detský smiech a radosť v očiach malých nezbedníkov. A medzi nich zapadajú aj kráľovskí potomkovia.

Sny princa Georga, syna vojvodkyne Catherine a princa Williama, nie sú o nič žiarivejšie a detskejšie ako sny detí bežných ľudí. Aj následník trónu sníva o hračkách, o drobnostiach, o radosti z nových vecí. Písať vie len krátko, a tak sa jeho prvý list pre Ježiška dostal do sveta ako senzácia. Bol vo forme formulára, kam deti vypisujú alebo krúžkujú svoje priania.


Otec odovzdal list Santovi

Princ William absolvoval krátko po napísaní listu oficiálnu návštevu Helsink a navštívil aj tradičné vianočné trhy. Na nich hovoril nielen s Fínmi, ale aj so Santa Clausom. Dal mu priamo do rúk list, ktorý mu zveril jeho malý syn. Keď si ho Santa otvoril, takmer onemel. Rovnako prekvapený ostal aj sám princ William. Prianie jeho syna bolo totiž také detské, skromné a dojímavé, až tomu nemohol uveriť.

Princ si neželal žiadne veľké veci. Jeho jediným prianím bolo obyčajné policajné auto. Jedna jediná položka a nič viac. Ostatné deti písali a krúžkovali hračiek a rôznych darčekov oveľa viac. Zdá sa, že princ George teda nenásytný vôbec nie je. Možno je to aj zvyklosťami, ktoré sa v kráľovskom paláci počas Vianoc dodržiavajú. Už celé desaťročia trvá kráľovná Alžbeta na tom, aby si členovia rodiny medzi sebou dávali len drobnosti a žiadne drahé a veľké dary.

Podľa nej sú Vianoce o tom, že sú všetci spolu a nie o predbiehaní sa v daroch a už vôbec nie v ich hodnote. Klebetné jazyky z kráľovského dvora hovoria o najabsurdnejšom darčeku, aký kráľovná kedy dostala. V duchu predsavzatia, ktoré v rodine zaviedla, dostala od princa Harryho sprchový šampón zo zábavného obchodu, na ktorom bol nápis „Život je nechutná vec, však?“

https://www.instagram.com/p/Bb7D6FQl0YQ/?taken-by=theprinceharrysite

Zmysel pre humor v sebe neskryl ani princ Harry, ale ani kráľovná, ktorá sa na tejto drobnosti údajne dobre pobavila a šampón si dokonca vzala k sebe domov. Ktovie, možno sa ním nakoniec aj umyla! Sviatky v kráľovskej rodine teda nie sú o prepychu a predvianočnom zhone, ale o rodinných stretnutiach, chutnej večeri a skromnosti a istom spôsobe askézy, aké Alžbeta II. vyznáva. Kiežby boli počas vianočných sviatkov všetky deti a vlastne aj mnohí ľudia takí skromní, ako sú niektorí členovia Buckinghamského paláca.

Pozri aj: Experti na reč tela sa zhodli: Ruky princa Harryho v priamom prenose prezradili túto zaujímavú vec o jeho vzťahu so snúbenicou

zdroj: babskeveci.sk (M), ofigenno.com

Najnovšie články