Toto je 5 znakov toho, že máte doma problém s vodou a ani o tom neviete. Nikdy neprehliadnite túto vec

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Keď dôjde k poškodeniu vodou, môžete pozorovať, že suché steny alebo stropy sú šupinaté alebo bublinkové. Ak sa tieto stavy nekontrolujú, môžu sa nafúknuť alebo opuchnúť a reagovať poddajne na dotyk.

Mokrá podlaha je ďalším znakom poškodenia vodou, ktorý sa dá ľahko prehliadnuť. V rohoch málo využívaných miestností sa môžu usadzovať plesne a dokonca spôsobiť nezvratné poškodenie podkladu, ak sa ponechá bez dozoru príliš dlho.

Foto: Image by stefamerpik on Freepik

Zastaraný systém zásobovania vodou

Zastaraný systém zásobovania vodou je jednou z hlavných príčin škôd spôsobených vodou v domácnostiach. Zatiaľ čo samotné potrubia sú spoľahlivé, hlavnými vinníkmi môžu byť pripojenia a kohútiky. Preto sa dôrazne odporúča vykonávať kontrolu vodovodného systému raz ročne. Zvážte odpojenie zdroja vody, keď ste na dlhší čas mimo mesta. Zároveň možno budete potrebovať pravidelnú údržbu a kontroly zariadení, ako sú pece a klimatizácia.

Vysoký účet za energie

Nie vždy je možné identifikovať škody spôsobené vodou, najmä pri veľkom dome s viacerými poschodiami alebo podkrovím. Náhly nárast účtov za energie je pri takýchto príležitostiach ideálnym indikátorom poškodenia vodou. Uistite sa, že ste skontrolovali viditeľné potrubia a kohútiky v dome a dobre tesnia. Ak sa vám nepodarí nájsť žiadne netesnosti vo viditeľných oblastiach, zvážte možnosť poškodenia vodou vo vnútri stien.

Ako zistiť, či je poškodenie vodou nové alebo staré, môže byť zložité. Možno budete potrebovať rozsiahle skúsenosti, profesionálne nástroje a čas, aby ste to zistili. V tomto prípade je potrebné zvážiť, či na to stačíte sami, alebo si na to zavoláte profesionálov.

Najnovšie články