Žena sa posťažovala na sestrinho priateľa: Povedal, že by som nemala mať deti, keď sa mi nedarí otehotnieť

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Problémy s počatím má množstvo ľudí a netýka sa to len starších a tých, ktorí majú zdravotné problémy. Je to veľmi citlivá téma a množstvo ľudí sa o tom nechce rozprávať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kým niektorí ľudia o tom hovoria otvorene a nemajú problém povedať, že s počatím bojujú, je jasné, že od nikoho nepotrebujú nevhodné poznámky. Keď raz veľmi túžite po dieťatku a už dlhšie sa vám nedarí, len ťažko znášate sklamanie, ktoré vám to prináša. Nepotrebujete počúvať rady, aby ste „netlačili na pílu“ a podobne. To všetko viete aj sami.

Dostala sa do konfliktu

Portál Brightside informoval o príbehu ženy, ktorá sa kvôli nevhodným poznámkam dostala do konfliktu so svojou sestrou. „Moja sestra má už niekoľko mesiacov nového priateľa a predstavila nám ho na svojej oslave narodenín. V jednej chvíli sa ma opýtal, prečo ešte po ôsmich rokoch manželstva nemám deti. Cítila som sa otrasne, ale povedala som, že máme problémy s počatím.

Nevhodné poznámky

On si však nedal pokoj a opýtal sa, či mám problém ja, alebo môj manžel. Sestra odpovedala za mňa, že chyba je na mojej strane. Na to mi povedal, že by sme asi nemali byť rodičmi. Bola som taká nahnevaná, že som mu povedala, že nikto nie je zvedavý na jeho debilný názor.“ Jej sestra si myslí, že reagovala prehnane a je na ňu nahnevaná. V takomto prípade sa však situácia dokáže veľmi rýchlo vymknúť spod kontroly.

V prvom rade, je vrcholne netaktné, keď sa vás cudzí človek začne pýtať na to, prečo ešte nemáte deti. Žena má právo byť nahnevaná, že sa jej to sestrin priateľ vôbec opýtal. Mnohí ľudia jej poradili, aby sa stretla so svojou sestrou a povedala jej, prečo jej to tak prekáža a že to je naozaj neslušné. Čo hovoríte vy?