Toto je 5 znakov toho, že je váš domov zamorený a ani o tom neviete. Nikdy nezabudnite skontrolovať túto vec

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Roztoče sú malé chrobáčiky, ktoré rady žijú v prachu v domácnosti. Žijú z buniek ľudskej kože, ktoré neustále vylučujeme a tvoria veľkú časť prachových častí v domácnosti. Môžu prežiť vo všetkých klimatických podmienkach a aj vo väčšine nadmorských výšok. Darí sa im v teplých podmienkach.

Článok pokračuje pod videom ↓

Roztoče sú síce nepríjemné, ale zvyčajne neškodné. Ako informuje portál FilterKing, u niektorých ľudí spôsobujú roztoče alergie s rôznym radom symptómov od miernych až po závažné. Tieto alergie sú spôsobené tým, že vdýchnete roztoče a ich výkaly. Ak chcete vedieť, či nimi máte zamorenú domácnosť, všímajte si na sebe tieto symptómy.

  • svrbenie nosa, nádcha, alebo upchatý nos
  • bolesť tváre
  • červené či svrbiace oči
  • problémy so spánkom
  • svrbenie kože

Ľudia, ktorí majú respiračné ochorenie, však s roztočmi bojujú oveľa ťažšie. Tí, ktorí majú astmu, môžu pociťovať ťažkosti s dýchaním, bolesť alebo aj napätie na hrudníku, či astmatické záchvaty. Nikto nechce, aby mal doma roztoče. Nie je možné ich vidieť voľným okom a väčšina ľudí si ich prítomnosť uvedomí, až keď majú alergickú reakciu. Roztoče sa rady zdržiavajú na oblečení, no najmä v posteliach.

Ako zistíte, či ich máte doma?

Najnovšie články