Do práčky som spolu so zimnou bundou pridala aj 3 tenisové loptičky. Keď zistíte, prečo som to urobila, budete to tak robiť tiež

Lucia Mužlová

S nástupom chladného počasia sme zo skríň vybrali zimné bundy, termo prádlo a všetko praktické a pohodlné oblečenie. Hlavne, aby nám bolo teplo! Síce je ešte stále zima, no s prichádzajúcimi slnečnými lúčmi už zúfalo túžime po jari. Zimné bundy je však potrebné vyčistiť, oprať a opäť na pol roka odložiť do skríň. 

Článok pokračuje pod videom ↓
bunda
mirror-venus.ru

Čistiarne sú zbytočne drahé a povedzme si pravdu, nezanesieme tam bundu a kabáty každého jedného člena rodiny. Veď by sme sa nedoplatili! Ak chcete ušetriť nejaké peniaze, bundy môžete vyčistiť aj doma, len je dobré vedieť, ako na to. Skôr ako dáte bundy do práčky, mali by ste vedieť toto.

1# Pred praním je dôležité skontrolovať všetky gombíky a zipsy. Všetky zipsy poodopíname, gombíky rozopneme a skontrolujeme, či sa náhodou neuvoľnili. Bundu prevrátime naruby a ak máme na kapucni nejakú kožušinu, odopneme ju, ak je to možné.

bunda1
jacketswebsiteus.com

2# Prejdeme všetky otvory a vrecká a samozrejme povyberáme všetko, čo v nich ostalo. Bundu perieme samostatne alebo s nejakou inou bundou, ktorá sa zmestí.

3# Pri praní používame len tekutý prací prostriedok, ktorý je určený pre pranie jemných tkanín. Práškový prostriedok si necháme na klasické pranie oblečenia. Ak máte bundy z funkčných materiálov, je dobré použiť tekuté prostriedky určené priamo na pranie športových a funkčných vecí. Chránite tak samotné funkcie, ako napríklad nepremokavosť. Takéto prostriedky zakúpite napríklad priamo v obchodoch so športovým oblečením.

4# Čo sa režimu týka, práčku nastavíme na šetrný program. Perieme pri nízkych teplotách, najlepšie na 30 stupňoch. Pláchať by ste mali 3 až 4 krát.

bunda2
bashny.net

5# Máme pre vás aj skvelý trik s tenisovými loptičkami. Po opraní vložte k bunde 3-4 tenisové loptičky. To však v prípade, že žmýkate alebo vkladáte bundu do sušičky. Tenisové loptičky zabránia tomu, aby sa zabránilo zhlukom materiálov v bunde, funguje to aj na žmolky a aj proti hrudkám páperia.

6# Bundu sušte na vzduchu vonku,prípadne na vešiaku vo vnútri izby. V žiadnom prípade bundu nesušte pri alebo na radiátore.

bunda3
agentathletica.com

7# Páperová bunda schne viac ako 24 hodín a pravidelne by ste takúto bundu mali načuchoriť. aby vnútro dobre uschlo.

Ak budete dodržiavať tieto cenné rady, vaša bunda bude vyzerať skvele aj pár rokov. S takým úmyslom si ju predsa aj kupujeme. Keď už stojí veľa, nech aspoň vydrží čo najdlhšie.

Pozri tiež: Moje záclony boli vždy zažltnuté, zaprášené a bez lesku. Potom som objavila tento skvelý trik a dnes sú žiarivo biele, bez prachu a dlho voňavé

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články