To, prečo tento muž postriekal svoju posteľ v hoteli alkoholom, by ste mali pravidelne robiť aj vy

Michal Blaško

Najčastejšie sa nám využívanie alkoholu spája s alkoholickými nápojmi a ich konzumáciou. Čistý lieh dokáže toho ale oveľa viac ako len nabudiť veselú náladu. V domácnosti a v kozmetike sa dá alkohol využiť v mnohých prípadoch, najčastejšie jeho využitie v domácnosti nastáva pri rôznych poraneniach či odreninách, kde je potrebné ranu vydezinfikovať. Avšak tu jeho využitie nekončí. Pozrite sa na tieto tipy, kde všade môžete využiť alkohol pri starostlivosti o zdravie a krásu.

Zabijak ploštíc

lifeaspire.com
lifeaspire.com

Veríme, že tento problém sa vás netýka, no priniesť si domov plošticu z hotela či zo zahraničnej dovolenky až taký problém nie je. Ploštice sú malý hnedý hmyz, ktorý sa živí saním krvi zvierat a ľudí. Často sa schovávajú napríklad aj pod matracom, odkiaľ im v noci stačí vyliezť a hneď majú nachystanú „hostinu“. V takom prípade vám môže pomôcť lieh. Nalejte čistý alkohol do rozprašovača a ošetrite ním plochy napadnuté týmto hmyzom. Alkohol spoľahlivo ploštice pri kontakte zabíja. Avšak keď vyschne, jeho účinok sa stráca, preto je potrebné aplikovať ho viackrát.

Vlastná dezinfekcia na ruky

Gelovú dezinfekciu na ruky môžeme nájsť v nejednej kabelke a býva často neodmysliteľnou súčasťou rôznych výletov napríklad do prírody, kde môže byť problém si narýchlo umyť ruky. Ak chcete, môžete si za pomoci alkoholu, kozmetického gélu, čajového a vonného oleja vyrobiť svoj vlastný dezinfekčný gél na ruky. Pre podrobnú prípravu a postup si pozrite nasledujúce video:

Domáci ľadový obklad

practicewhatyoupintrest.files.wordpress.com
practicewhatyoupintrest.files.wordpress.com

Určite sa vám niekedy stane, že sa udriete alebo napríklad popálite a potrebujete si to miesto nejako schladiť. V takom prípade vám odporúčame vyrobiť si vlastný ľadový obklad za pomoci alkoholu. Ten nalejte do zatavovacieho sáčku, odstráňte z neho vzduch a umiestnite do mrazničky.  V prípade potreby tento sáčok vyberte a použite na poranenie. Alkohol nezmrzne, no jeho konzistencia sa zmení na gelovitú, vďaka čomu sa dá so sáčkom dobre manipulovať a obklad sa dobre prispôsobí požadovanému tvaru.

Odlakovač nechtov

pedicure.com
pedicure.com

Väčšina odlakovačov na nechty využíva ako chemické rozpúšťadlo látku acetón. Ten však nepôsobí najlepšie na vaše nechty, môže vysušovať nechtové lôžko a dokonca má podľa niektorých odborníkov aj mierne neurotoxické účinky. Skúste radšej namiesto neho použiť čistý alkohol. Odlakovanie bude síce trvať o nejakú chvíľu dlhšie, no aspoň nebudete mať na rukách nebezpečnú chemikáliu.

Likvidácia vší

wikihow.com
wikihow.com

Ďalší nepríjemný hmyz, proti ktorému sa dá efektívne bojovať alkoholom. Nalejte lieh do rozprašovača a pridajte niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Aplikujte na vlasy, ale pozor, uistite sa, že sa nachádzate v dobre vetranom priestore. Po aplikácii z vlasov vyčešte mŕtve vši. Alkohol použite aj na dezinfekciu hrebeňa a podľa potreby aplikáciu liehu opakujte.

Pre pokračovanie v čítaní stlačne na číslo 2 nižšie..