Žena si u lekára vypočula neuveriteľný verdikt. Pod nechtom sa jej vyvinula rakovina z manikúry

Kristína Hagarová

Foto: freeimg

Žene sa pod nechtom vyvinula rakovina. Ešte väčšie prekvapenie prišlo, keď jej lekári povedali, že jej to pravdepodobne spôsobila manikúra.

Článok pokračuje pod videom ↓

Manikúra je niečo, čo si množstvo zo žien dopraje pravidelne aj niekoľkokrát do mesiaca. Aj na krásne nechty však musíte brať ohľad a investovať peniaze hlavne tam, kde si môžete byť istá hygienickými opatreniami a tým, že sa na danú manikérku môžete spoľahnúť. Inak si koledujete o problém, o ktorom informoval portál Tyla.

Rakovina z manikúry?

Mamička troch detí Grace z Los Angeles išla na manikúru na poslednú chvíľu a keďže salón, ktorý stále navštevovala, bol obsadený, vybrala si nový, čo nebol príjemný zážitok. Hoci to bol nový salón a všetko vyzeralo fajn, technika bola podľa jej slov veľmi invazívna a bolelo ju to. Po návšteve sa jej spravil pľuzgier, ktorý sa však dlho nezahojil. Rozhodla sa ísť preto k lekárovi.

Nemohla uveriť vlastným ušiam

Lekári po vyšetreniach Grace diagnostikovali rakovinu, ktorý sa jej vytvoril okolo rezu na koži, ktorá bola infikovaná papilomavírusom. Po obdržaní diagnózy išla k špecialistovi, ktorý jej podľa jej slov zachránil život. Ten jej povedal, že je pravdepodobné, že rakovinu dostala práve z manikúry, respektíve tvrdí, že tá ju spustila.

Lekár však zároveň dodal, že videl len niekoľko prípadov rakoviny v oblasti prstov či nechtov, ktoré reálne spustila manikúra, preto nie je potrebné panikáriť. Grace však nechce veriť tomu, že práve obyčajná manikúra ju mohla takto ohroziť.