O 7 dní vám budú nohavice voľné a vaša pleť bude žiariť! Vďaka tomuto prírodnému zázraku budete vyzerať perfektne a ušetríte desiatky eur

KatkaR

Súčasná doba je okrem iného charakteristická aj stále sa prehlbujúcim záujmom o zdravé stravovanie a aktívny životný štýl. Množstvo ľudí si však myslí, že takýto spôsob života je síce prínosný a naplňujúci, no zároveň i finančne náročný. Práve táto mylná mienka im bráni začať žiť zdravšie, aktívnejšie a zmysluplnejšie. Možno vás prekvapí, že najzdravšiu a najužitočnejšiu stravu môžete získať jednoduchšie než si myslíte.

Článok pokračuje pod videom ↓

Klíčky a výhonky sú živé enzýmy, ktoré dokážu s vaším telom hotové zázraky! Pomôžu vám zbaviť sa neduhov, vyliečiť choroby, omladiť telo, zbaviť sa nadbytočných kilogramov a zvýšiť celkovú vitalitu a telesnú kondíciu.

pixabay.com

Prospešnosť klíčiacich výhonkov je známa už niekoľko storočí a ich silu využívali už naši predkovia. Výhonky pšenice, ľanu, jačmeňa, lucerny, horčice, cíceru, tekvice, amarantu a slnečnice sú plné bioenergie a dodávajú telu maximálnu silu. Veď už keď sa zamyslíme nad množstvom energie, ktorá je potrebná na to, aby z malého výhonku vyrástla silná rastlina, musí nám byť jasné, že klíčky a výhonky jej majú naozaj viac než dosť. Práve preto je potrava zložená z týchto živín nazývaná aj elixírom mladosti!

Vitamínová bomba

pixabay.com

Výhonky obsahujú veľké množstvo vitamínov, stopových prvkov a všetkých esenciálnych aminokyselín. Všetko toto bohatstvo je samozrejme v prírodnej forme, ktorá je vhodná pre náš organizmus (narozdiel od rôznych farmaceutických prípravkov).

Zdroj mladosti

pixabay.com

Výhonky pomáhajú udržiavať a dokonca predlžovať mladosť, a to prostredníctvom vysokého počtu antioxidantov, ktoré obsahujú. Navyše, tieto účinky sa netýkajú iba vonkajšieho vzhľadu človeka, ale tiež výbornej funkcie všetkých vnútorných telových orgánov.

Stabilná imunita

pixabay.com

Biologicky aktívne látky obsiahnuté v klíčkoch posilňujú funkciu imunitného systému a zároveň bojujú proti vzniku rakovinových buniek.

Nervový systém

pixabay.com

Ak si túžite dať do poriadku aj emocionálnu stránku vašej osobnosti, kľúčom môžu byť znova klíčky, ktoré zmiernia vaše úzkostné a depresívne stavy, vylepšia vašu náladu a zvýšia vašu odolnosť voči stresu.

Intímne zdravie

pixabay.com

Práve klíčky sú potravinou, ktorej sa muži môžu poďakovať za úspešné zvýšenie potencie a ženy za úpravu menštruačného cyklu či znormalizovanie hormonálnej rovnováhy.

Silné a zdravé cievy

pixabay.com

Ak do vašej diéty zapojíte aj živé enzýmy, pomôžu vám dostať pod kontrolu váš krvný tlak, znížia vašu citlivosť na zmeny počasia a zatočia s vegetatívno-cievnou dystóniou, ktorá môže byť príčinou vášho nervového vyčerpania.

Excelentný zrak

pixabay.com

Látky, ktoré sú obsiahnuté v semienkach pomáhajú preukázateľne zlepšovať zrak – môžu vám dokonca pomôcť zbaviť sa okuliarov či krátkozrakosti.

Krása na počkanie

Večne živá Elizabeth Taylor a nestarnúca Jane Fonda by mohli o významnom mieste mladých klíčkov a výhonkov v ich životoch rozprávať hodiny.

Práve týmito dámami sa inšpirovalo mnoho topmodeliek, pretože v ich práci a celebritnej kariére sú snehobiele zuby, porcelánová pleť, elastická pokožka a lesklé a husté vlasy nevyhnutnosť a samozrejmosťou.

Strata hmotnosti

pixabay.com

Vyskúšajte si bežné raňajky ozvláštniť (a zároveň obohatiť) klíčkami a výhonkami. Vaše telo nasýtia všetkými potrebnými živinami a látkami, pocítite okamžitý príliv energie a počas dňa vás prekvapí menšia chuť do jedla.

Radosť a sila

pixabay.com

Keď sa človek snaží stravovať plnohodnotne a výživne, automaticky sa cíti šťastný a naplnený. Práve preto každý, kto pravidelne siaha po semienkach a výhonkoch, pocíti okamžitý nával energie. Z tohto dôvodu sa takáto výživa často využíva aj v športovom odvetví.

Diéta obsahujúca klíčky, semienka a výhonky vás prekvapí svojou nenáročnosťou a finančnou dostupnosťou. Z jedného kilogramu semienok dokážete získať až 2 kg hotového jedla. Keď si nakúpite banány alebo pomaranče, vyhodíte takmer polovicu ich hmotnosti v podobe šupiek a kôstok do smetného koša. Preto musíte vziať do úvahy skutočnosť, že 300 g semienok vám poslúži ako výdatné občerstvenie, no 300 g banánov je v porovnaní s tým iba smiešna dávka.

Ak chcete do svojej stravy pridať klíčky, najlepšie bude, keď ich nebudete tepelne spracovávať a  pridáte si ich napríklad do šalátu alebo ich budete prijímať v surovej forme. Prípadne si nimi môžete dochutiť chlieb, ovsenú kašu či rôzne iné jedlá. Podstatou je, aby ste ich zaradili do svojho denného jedálnička – zvyšok sa odrazí na vašom zdraví a výbornej nálade!

Čo si myslíte o popísanom type stravovania, ktoré je obohatené o klíčky a výhonky výživovo hodnotných plodín? Súhlasíte s názorom, že naši predkovia si svoje pevné zdravie a silu budovali aj vďaka takejto potrave? Podeľte sa s nami o váš názor či osobné skúsenosti prostredníctvom komentárov. Môžete nám posunúť aj vlastné recepty, v ktorých semienka a klíčky nemôžu chýbať.

Pozri aj: Tajomstvo odhalené! Toto je dôvod, prečo princ William nenosí svadobnú obrúčku

Katuš, takprosto.cc

Najnovšie články