Ak si všimnete niektorý z týchto príznakov, môže ísť o vážny zdravotný problém

Lucia Mužlová

Keď príde reč na závažné problémy so srdcom, väčšina ľudí si myslí, že hlavné príznaky sú bolesť na hrudi, ťažkosti s dýchaním, alebo arytmia. Ischemická choroba srdca alebo teda nedostatočné prekrvenie je zodpovedná za mnoho úmrtí. Najhoršie na tomto ochorení je, že sa nemusí dlho prejavovať a človek ani len netuší, že mu niečo je. Pripravili sme pre vás článok s príznakmi, ktoré vám môžu napovedať, že niečo nie je v poriadku a vtedy vyhľadajte lekársku pomoc. Môže vám to zachrániť život.

Článok pokračuje pod videom ↓

Opuch dolných končatín

srdce1
photobucket.com

Tento druh opuchu vzniká zo zadržiavania tekutín v tele a nazýva sa aj periférny edém. Lekár vám takýto opuch bude kontrolovať priložením prsta na opuchnuté oblasti. Nie vždy je ale takýto opuch spôsobený srdcovými chorobami.

Plešatenie u mužov

srdce2
wikimedia.org

Muži s plešatejúcou hlavou majú zvýšené riziko vzniku srdcových chorôb o 23%. Pri mužoch, ktorí kompletne stratili svoje vlasy je toto riziko až 36%. V žiadnom prípade to neznamená, že všetci plešatí muži majú srdcové ochorenie, no mali by absolvovať aspoň základné a pravidelné vyšetrenia.

Žlté kožné výrastky

srdce3
medsci.indiana.edu

Tieto žlté hrbolčeky sa nazývajú xantómy a indikujú vysokú hladinu tukov v krvi. Taktiež sa môžu prejaviť pri vysokej hladine cholesterolu. Tieto problémy idú ruka v ruke so srdcovými chorobami.

Ochorenie ďasien

srdce4
hesslewoodlodge.com

Aj keď opuchnuté a červené ďasná sú zvyčajne len vizitkou zlej zubnej hygieny alebo ochorenia v ústnej dutine, môžu byť aj prejavom srdcového ochorenia. Presné spojenie medzi týmito príznakmi a ochorením zatiaľ nie sú úplne známe, no mohlo by to byť spôsobené zlým krvným obehom a nadmernou tvorbou baktérií.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články