Experti zverejnili najnovšie informácie o očkovaní proti koronavírusu: 3 veci, o ktorých musíte vedieť

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Ľudia majú na očkovanie proti koronavírusu naozaj rôzne názory. Je však preukázateľné, že očkovanie môže všetkým z nás pomôcť vrátiť sa do normálu.

Chris Hopson, výkonný riaditeľ NHS (National Health Service) uviedol, že existujú relevantné dôkazy o tom, že vakcíny prelomili reťaz medzi infekciou a hospitalizáciou. Ako uvádza portál Daily Mail, zdá sa, že experti prišli hneď na tri dôležité veci, ktoré zabezpečila práve vakcína. Prvá je, že počet ľudí, ktorí skončili v nemocnici, je trvale nižší ako v predchádzajúcich vlnách. Druhí je, že pacienti sú mladší a nepotrebujú kritickú starostivosť.

Ilustračné foto: TASR

Vakcína platí aj na indický variant

Tretia je, že je len veľmi nízky počet hospitalizovaných ľudí, ktorí majú za sebou dve dávky očkovania. Väčšina z týchto pacientov navyše trpí klinickými chorobami. Vo veľkom klesá tiež úmrtnosť na koronavírus. O tom, že očkovanie je úspešné, hovoria aj čísla, keďže v Británii pribúda každý deň okolo 5-tisíc nakazených, kým v januári to bolo 60-tisíc. Obetí je tiež oveľa menej. Starosti Britom robí indický variant koronavírusu, ukazuje sa však, že vakcína je úspešná aj pri ňom.

0
Komentovať