Toto je dôvod, prečo sa na každých nohavičkách nachádza takéto tajomné vrecko. Vedeli ste, na čo slúži?

Monizz

Aj vy ste sa niekedy čudovali, na čo je v nohavičkách nenápadné malé vrecko, no nikdy ste neprišli na jeho skutočný význam? Odpoveď je taká banálna, až sa chytíte za hlavu. Má čisto praktickú funkciu.

pixabay.com

Ak si pod pojmom praktická funkcia predstavíte úložný priestor pre tampóny, zadržte. Drobný kus látky, ktorý je k nohavičkám prišitý len z troch strán a tak pôsobí ako vrecko, má iné opodstatnenie. Všimli ste si totiž, že tieto vrecká sú vždy výlučne bavlnené?

Chráni zdravie

V minulosti by ste na spodnej bielizni nič takéto nenašli. Lenže keď sa začali šiť nohavičky dnešnej podoby, a to nie je tak dávno, odborníci a našťastie aj bežní ľudia vedeli, že hygiena v intímnej oblasti je dôležitejšia než čokoľvek iné. S príchodom nových syntetických a neprirodzených materiálov, ktoré však boli krásne a nohavičky pridávali žene na príťažlivosti, však prišiel aj celý rad infekcií, zápalov, bakteriálnych ochorení a plesní. Keď už to zašlo tak ďaleko, že sa s nimi trápila takmer každá majiteľka podobných kúskov, výrobcovia povedali stop a začali k nohavičkám prišívať vrecko. Avšak zásadne z bavlny!

pixabay.com

Práve toto vrecko v kline nohavičiek zabraňuje množeniu baktérií a plesní a aspoň z časti udržuje intímne partie v hygienickom prostredí. Druhá vec je to, že takéto materiály dráždia kožu na slabinách či v oblasti bikín.

Keďže koža pod takýmto materiálom nedýcha a prirodzene sa potí, problémy vznikajú najmä na zadku. Nosením takejto bielizne si môžete zarobiť na zapareniny, štípanie análneho otvoru či pľuzgieriky na koži. A to nehovoríme o mykózach a plesniach. Pretože aj keď ochranné vrecko v kline nohavičiek je, neznamená to ešte, že z inej časti pokožky sa pleseň neodstane aj tam. Obzvlášť dnes pri moderných tango nohavičkách.

pixabay.com

Napriek snahe o akú-takú bezpečnosť aj v súčasnosti mnoho žien nosí čipkovú či syntetickú bielizeň. Pri tých najerotickejších kúskoch ale chýba aj vrecko. Možno výrobcovia rátajú s tým, že dlho sa na majiteľke takéto nohavičky neohrejú, no nerátajú s tým, že aj takáto krátka doba môže poslúžiť množeniu mikroorganizmov.

pixabay.com

Je preto dôležité zvážiť, akú bielizeň si na seba obliekate. Bavlnené spodné prádlo vám podobné problémy nikdy nespôsobí. A zapamätajte si aj skutočnosť, že sliznica potrebuje dýchať, inak sa dusí. Je to presne také isté, ako keby ste si na tvár uviazali syntetickú látku a mali s ňou normálne fungovať celý deň. Po piatich minútach by ste mali kompletne mokré okolie úst a nosa a dýchanie by bolo všetko možné, iba nie jednoduché a prirodzené.

Akú spodnú bielizeň uprednostňujete vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Toto by mala vedieť každá žena! Podľa týchto 5 signálov zistíte, čí máte nábeh na rakovinu prsníka

zdroj: babskeveci.sk (M), ofigenno.com

Najnovšie články