5-dňová DIÉTA na zrýchlenie metabolizmu. Schudnúť môžete aj 5 kilogramov a odporúčajú ju aj známi herci

Gabriela Kinčoková

Foto: instagram

Mnohí ľudia už upustili zo svojich novoročných predsavzatí a hodili za hlavu všetky diéty. Samozrejme treba si uvedomiť, že radikálne schudnúť sa nedá za pár dní či za pár týždňov. Za správnym a zdravým chudnutím je veľa práce. Jednou z podstatných súčastí chudnutia je správna diéta.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na internete môžete nájsť mnoho tipov na tú správnu diétu, no ako si však vybrať? Toto je „OMAD“ diéta, ktorá sa tiež nazýva aj jednorázová diéta. Hviezdy Hollywoodu ako Hugh Jackman alebo Terry Crews, ktorí sa tiež rozhodli vyskúšať túto diétu, ju vrelo odporúčajú. Odporúčajú ju však aj vedci z univerzity Saskatchewan. Celá diéta spočíva v konzumovaní jedného jedla denne. Počas dňa samozrejme môžete piť nesladený čaj, vodu alebo jesť malé druhy ovocia.

Podľa jednej štúdie je dokázané, že táto jednorázová diéta pomáha ľuďom, ktorí trpia cukrovkou druhého typu upraviť hladinu cukru v krvi. Vedci hovoria, že diéta pomáha zlepšiť pamäť, spánok, pokožku a prácu čriev. Herec Hugh Jackman hovorí, že aktívne dodržiava jednorázovú diétu a pomedzi to sa aktívne venuje športu. Napriek tomu sa cíti zdravo a plný energie. O takomto stravovaní sa však poraďte s lekárom a neodporúčame takýto druh pôstu dodržiavať dlhodobo. Je tu len tenká hranica medzi pôstením sa a poruchami príjmu potravy, kam môže človek túžiaci po dokonalej postave veľmi rýchlo skĺznuť.

Dobrovoľníčka sa rozhodla diétu vyskúšať a takéto výsledky jej to prinieslo.

1.deň

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivier (@songefeu) on

Počas prvého dňa sa rozhodla jesť až večer. Nakúpila si mnoho potravín ako ovocie, mäso, zeleninu, pohánku a fazuľu, aby bolo jej jedlo čo najvyváženejšie. Samozrejme, po celom dni hladovania sa dalo čakať, že toto všetko jej žalúdok neprijme. Zjedla len určitú časť, pretože viac sa jednoducho nedalo. Po pár hodinách bola opäť hladná, no musela čakať ďalších 20 hodín, aby znovu mohla niečo zjesť. Po zvyšok dňa teda pila len obyčajnú vodu. Najdôležitejšie je pri diéte mať pevnú vôľu. Nedovoliť si skonzumovať nič, čo by mohlo diétu porušiť.

2. deň

Ďalší deň bol trápením pre telo i žalúdok. Po prebudení cítila prázdny žalúdok a únavu. Pochopila, že najlepšie bude konzumovať zeleninu, no zatiaľ nemohla. Večer opäť jedla ryžu, paradajky a fazuľu, hlad však prišiel opäť po pár hodinách. Jej telo začínalo chápať, že sa blížia „zlé časy“.

3. deň

Tretí deň bol pre ňu ešte ťažší. Bolela ju hlava a stále chcela len ležať v posteli. Cítila sa však veľmi ľahko. Uvedomila si, že strava je úzko spätá s fyzickou stránkou človeka, ale rovnako aj psychickou.

4./5. deň

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LifeT!LT Diéta PRO (@lifetilt.dieta.pro) on

Posledné dni boli ťažké a ľahké zároveň. Telo si pomaly začalo zvykať, objavila sa opäť sila, hlava prestala bolieť a hlavne sa upravilo trávenie. Telo sa prispôsobilo.

Výhody diéty:

  • Diéta pomáha zamerať sa na výkonnosť a zlepšovať ju. Vždy po jedle sa krv z mozgu nahrnie do žalúdka. V tomto prípade sa tak stane len raz, a preto ste pripravení na väčší výkon.
  • Sloboda myslenia o jedle. Keďže jete len raz za deň môžete si dať  vlastne čokoľvek.
  • Nemusíte počítať kalórie. Ak budete jesť len raz denne a hlavne nie v noci, tuk nemá šancu. Hlavnou úlohou tejto diéty je prinútiť telo použiť uložené tuky a používať prijatú energiu na 100%.

Nevýhody diéty:

  • Hmotnosť touto diétou stratíte, no ak sa vrátite späť k obvyklému stravovaniu, kilá sa vrátia. Určite to nie je dlhodobá diéta a neodporúča sa prekročiť viac ako 5 dní. Je to skôr očista, aj v prípade, že máte ťažkosti s trávením. Neodporúčame ju dodržiavať, ak máte akékoľvek zdravotné problémy.
  • Diéta je veľmi drastická pre organizmus, preto sa treba dopredu poradiť s lekárom.

Samozrejme je dôležité si uvedomiť, že pokiaľ chcete stratiť váhu, je najlepšie zvoliť diétu podľa vlastného uváženia a možností. Mnoho ľudí túto slávnu diétu vyskúšalo a sú spokojní, preto ju netreba hneď odsudzovať. Je veľmi dôležité mať dobre nastavenú myseľ a vtedy dokážete so svojím telom urobiť zázraky.

Gabriela, adme.ru

Najnovšie články