Chcete svojmu dieťaťu prepichnúť uši? Toto sú 4 dôvody, prečo by ste to nemali robiť

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

S dievčatkom sa už tak automaticky spájajú náušnice. V poslednej dobe je však množstvo takých, ktorí si myslia, že nie je správne, aby to deťom robili.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Brightside, podľa Americkej pediatrickej akadémie by mali rodičia počkať minimálne 6 mesiacov, než im dajú prepichnúť uši. Hoci o tomto často diskutujú rodičia, nemožno poprieť to, že prepichnutie uší má niekoľko nevýhod. Toto by mali byť 4 z nich a podľa portálu by si to mali rodičia skutočne rozmyslieť.

Foto: needpix.com

Mohli by si ublížiť

Keď prepichnete dieťatku uši, mohli by začať sčervenať a byť citlivé. Je veľmi dôležité zabezpečiť, aby bolo všetko v poriadku a aby sa uší dieťatko nechytalo, bábätká sú však nepredvídateľné a môžu si náušnicu strhnúť.

Vyberáte za nich

Je to možno na rodičoch či svojmu dieťaťu chcú, alebo nechcú prepichnúť uši, existuje riziko, že dieťa vyrastie a nebude sa mu to páčiť. Prepichnutie ucha v akomkoľvek veku bolí rovnako, je teda možno lepšie nechať na dieťa, aby sa samo rozhodlo či náušnice chce, alebo nie.

Foto: pixabay

Je to trvalé

Hoci sa niekomu dierky po náušniciach zrastú, väčšine ľudí už zostanú. To sa tiež nemusí každému páčiť.

Riziko infekcie

Aj keď sa to všetko robí s prihliadnutím na to, aby infekcia nevznikla, hrozí riziko vzniku infekcie, pokiaľ sa o uši a náušnice nebudete správne starať. Ak ucho nečistíte správne, môžu sa objaviť bolesti, opuchy, ale aj rôzne infekcie.

Najnovšie články