Prednedávnom som prechladla, bolelo ma hrdlo a trápil ma kašeľ. Potom som však vyskúšala tieto domáce pastilky, ktoré mi ušetrili cestu k lekárovi

Lucia Mužlová

Určite sa už aj vám stalo, že ste neodhadli ako sa máte obliecť do počasia. Mne sa nedávno podarilo prechladnúť vďaka daždivému počasiu, s čím prišla aj bolesť hrdla a kašeľ. Našťastie som však natrafila na prírodný liek, ktorý som neváhala pripraviť a vyskúšať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mnohí ľudia pri chorobe hneď siahajú po liekoch z lekárne, ktoré nás čiastočne zbavia bolesti, ale obsahujú mnoho nebezpečných látok a majú vedľajšie účinky. Napriek tomu, že kašeľ je prirodzený reflex organizmu, je dôležité mu venovať pozornosť pri jeho chronickom pôsobení.

Prírodná alternatíva pozostávajúca z medu, kokosového oleja a škorice je najlepší výber ak sa chceme vyhnúť umelým liekom z lekárne.

Med

liek
pixabay.com

Prirodzene potlačuje kašeľ a dopomáha k lepšiemu spánku. Okrem toho pomáha znižovať prejavy alergie a jeho užívanie pred peľovou sezónou účinne zvýši vašu imunitu.

Kokosový olej

liek2
pixabay.com

Tento zdravý tuk je bohatý na antioxidanty a obsahuje kyselinu laurovú, ktorá má antibakteriálne účinky a pomáha znižovať dĺžku choroby. Ako prevencia proti chorobe sa využíva jeho pozitívna vlastnosť a to posilnenie imunitného systému.

Škorica

liek1
pixabay.com

 Zmierňuje príznaky chrípky a lieči prechladnutie.

Prírodné pastilky proti kašľu

liek4
brit.co

Budeme potrebovať:

1/2 polovicu šálky kokosového oleja izbovej teploty

1/2 šálky medu

1 lyžička škorice

Postup:

Kokosový olej vyšľahajte ručným mixérom na jemnú penu. Následne pridajte med a miešajte, kým sa zmes nespojí. Nakoniec primiešajte škoricu.

Zmes nalejte do nádobky na ľad a nechajte ich stuhnúť v mrazničke.

Po zmrazení ich vyberte z nádoby na ľad a premiestnite ich do vzduchotesnej nádoby, ktorú budete skladovať v chladničke.

liek3
graciousrain.com

Pastilky môžete konzumovať pri výskyte ochorenia alebo preventívne. Dávkovanie nie je obmedzené, keďže sa nejedná o farmaceutický liek.

Zdroj: babskeveci.sk (Bianka Pontyová), thecoconutmama.com

Najnovšie články