Brad Pitt oznámil koniec hereckej kariéry: Toto je dôvod, prečo ho už v ďalších filmoch hrať neuvidíte

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Herecká kariéra Brada Pitta trvá už 30 rokov a podľa obľúbeného herca je na svojom konci. Oznámil to na premiére svojho nového filmu Bullet Train v Paríži.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Hindustantimes, Brad Pitt pre magazín GQ povedal, že sa postupne snažil stiahnuť z hereckého výslnia a dôkazom je aj to, že sa v posledných piatich rokoch objavil len v pár filmoch. Vždy si pritom vyberal skôr vedľajšie postavy. Vyčerpali ho aj spory s jeho bývalou manželkou Angelinou Jolie, no svoje urobila aj choroba, ktorou trpí a síce prosopagnózia, teda „tvárová slepota“.

Foto: archív TASR/AP Photo

Jeho herecká kariéra sa končí

Pre magazín povedal, že to vidí ako posledný úsek, čo sa týka jeho hereckej kariéry. Herectvo ho už podľa jeho slov nenapĺňa a má pocit, že už viac nemá, čo odovzdať. Zdá sa teda, že obľúbený herec odchádza „do hereckého dôchodku“ hoci poznamenal, že sa bude vždy venovať umeniu.

Foto: Paul Drinkwater/NBC via AP

Stále sa chce venovať umeniu

Brad Pitt získal posledného Oscara za film Vtedy v Hollywoode a objavil sa v niekoľkých filmoch, ktoré sú už dnes považované za kultové. Mnohí ľudia ho už od jeho mladého veku až po teraz pokladajú za sexysymbol. Fanúšikovia zostali prekvapený, keď prehovoril o svojej chorobe. Prosopagnóziu si diagnostikoval sám, ale tvrdí, že už dlhodobo zápasí so zapamätaním si tváre a nevie si k nim priradiť mená. Povedal tiež, že mu nikto neverí, keď o svojom zdraví hovorí.

Najnovšie články