Dvojičky zmiatli svojim tvrdením mnohých ľudí: Naši synovia sú bratranci aj súrodenci, takto je to možné

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (salyerstwins)

Dvojičky Brianna a Brittany Sayler zmiatli svojich sledovateľov na Instagrame. Povedali, že ich synovia sú bratranci, súrodenci, ale aj dvojičky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tyla, aj keď to znie veľmi nepravdepodobne, nie je to úplne nemožné. Brianna a Brittany sú identické dvojčatá a za manželov si zobrali taktiež identické dvojčatá, Jeremyho a Josha. Mali dokonca aj spoločný svadobný obrad. V priebehu troch mesiacov od seba sa im narodili synovia, Jax a Jett a vďaka ich jedinečnej DNA sú prepojení viacerými spôsobmi.

Sú bratranci aj súrodenci

Nielen, že vyzerajú takmer identicky. Sú zároveň bratrancami, bratmi a dvojičkami. Ako je to možné? Keď majú dva páry identických dvojčiat deti, kvôli genetike sú z nich nielen bratranci, ale aj súrodenci. Vďaka ich rodičom by ich DNA vyzerala presne rovnako, ako u súrodencov. Keďže ich rodičia zdieľajú rovnakú DNA, majú to tak aj pri svojich deťoch. Hoci je niečo takéto veľmi nepravdepodobné, už pri pohľade na chlapcov je podoba takmer stopercentná.

„Pokiaľ by táto rodina vykonala test DNA, ukázalo by sa, že ich deti sú súrodenci a nie bratranci,“napísal jeden komentujúci. Druhý zase napísal, že si chvíľu myslel, že na záberoch je jedno a to isté dieťa.