V snahe nájsť a zachrániť mamičku, ktorá zomrela, zavolal tento malý chlapec na políciu. To, čo urobil službukonajúci policajt, dojalo celý svet

Monizz

Stratiť matku, či otca je asi tá najťažšia vec, akú môže dieťa zažiť. Okrem bolesti zo straty môže byť náročné vôbec porozumenie toho, čo sa deje. Mama, ktorá tu vždy bola, tu zrazu nie je.

Článok pokračuje pod videom ↓
3
youtube.com

Keď mal Jerry 5 rokov, jeho mama odišla do nemocnice a už sa odtiaľ nevrátila. Otec mu vysvetlil, že mamička odišla do neba, lenže chlapec nevedel pochopiť, prečo ju tam nemôže ísť navštíviť. Po zúfalom hľadaní sa jedného dňa rozhodol zavolať na políciu.

To je vtip?

1
youtube.com

Službukonajúci policajt si spočiatku myslel, že ide o vtip a na Jerryho reagoval otrávene. Až po chvíli si uvedomil, že na druhej strane linky stojí osamelý a naozaj malý chlapec. Trpezlivo teda Jerryho vypočul a z jeho rozprávania pochopil, že Jerryho mama prednedávnom zomrela. Policajt bol týmto príbehom veľmi zarmútený, a tak sa pokúsil Jerrymu ponúknuť aspoň praktické rady. Jednou z nich bol nápad, že by mohol spojiť svoj život s mamou tak, aby o tom nik nevedel. Policajt Tommy Lee mu navrhol, aby mamičke posielal listy zavesené na červenom balóniku a púšťal ich na oblohu. Tak si ich mama prečíta aj v nebi.

2
youtube.com

Stalo sa však to, čo nik nečakal. Chlapec trpezlivo a pravidelne mame kreslil obrázky, ktoré odkazovali na jeho smútok, no po dlhej dobe opäť zavolal na políciu s tým, že jeho listy ostali nezodpovedané. Policajt ho upokojil, že jeho mama si odkazy pozerá a má jej ich posielať aj naďalej. Uistil chlapca, že raz sa odpovede dočká.

5
youtube.com

Tommy Lee zalarmoval kolegov, ktorí sa o niekoľko dní na policajných motorkách dostavili pred Jerryho dom s celou kopou červených balónikov. Chlapcova radosť nemala konca kraja. Balónikmi mu policajti dokázali, že s jeho mamičkou je všetko v poriadku a dostala od neho všetky jeho odkazy.

6
youtube.com

Od toho dňa začal Jerry mame posielať veselšie a radostnejšie obrázky. Policajt Tommy Lee sa stal Jerryho dobrým kamarátom a sprevádzal ho pri jeho prvých úspechoch v škole, počúval o jeho kamarátoch a neraz aj o stratenej mame. Policajt si zaslúži uznanie celého sveta za jeho dojemnú, no pohotovú reakciu.

Pozrite si trailer k filmu nakrúteného podľa skutočnej udalosti.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), es.newsner.com