Cvičte týchto 10 cvikov aspoň 2-krát do týždňa a zbavte sa bolesti raz a navždy

Monizz

Bolesť chrbta a krku je takmer taká nepríjemná ako chronická bolesť hlavy. Každý, kto takýmito bolesťami trpí, vie, čo znamená s boľavým chrbtom pracovať, nakupovať či viesť domácnosť. Aby ste sa ich zbavili ľahko a účinne, venujte každý deň 5 minút týmto jednoduchým pozíciám, pri ktorých si chrbtové svalstvo a šiju nielen pretiahnete, ale aj posilníte. Okrem bolesti sa zbavíte aj stresu a pochmúrnej nálady.

Článok pokračuje pod videom ↓

#1

1
takprosto.cc

Sadnite si na zem, nohy prekrížte ako v tureckom sede a vystrite chrbticu. Ramená spustite, hlavu vytiahnite a ruky položte na kolená dlaňami naho. Zavrite oči a niekoľko sekúnd dýchajte. Musíte cítiť, ako sa vám chrbtica predlžuje a ako do pľúc dostávate kyslík. Dýchajte hlboko a nemyslite na starosti všedného dňa.

#2

2
takprosto.cc

Posaďte sa na zem, nohy narovnajte pred seba. Pomaly sa ohnite, natiahnite ruky a pokúste sa dočiahnuť si prsty na nohách bez toho, aby ste pokrčili kolená. Chrbticu ohýbajte pomaly a zhlboka dýchajte. Pri každom namáhavejšom pohybe zastaňte a bolesť predýchajte. Ak dosiahnete pozíciu, niekoľko sekúnd v nej vydržte a zhlboka dýchajte.

#3

3
takprosto.cc

Sadnite si na päty, potom sa pomaly ohnite dopredu tak, aby ste čelo položili na podložku. Ruky dajte pozdĺž tela. V tejto uvoľnenej pozícii strávte 3-4 minúty a zhlboka dýchajte. Preciťujte, ako sa chrbát s každým nádychom naťahuje.

#4

4
takprosto.cc

Sadnite si na zem, nohy dajte do tureckého sedu a pravú ruku, položte na ľavé koleno. Ľavú ruku dajte za chrbát a položte ju dlaňou na zem. Pritom sa pomaly otáčajte doľava. Dýchajte zhlboka a preciťujte, ako sa s každým nádychom chrbtica rozťahuje a uvoľňuje. Vymeňte strany a pozíciu opakujte.

#5

5
takprosto.cc

Ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená a spojte chodidlá k sebe. Snažte sa kolená tlačiť čo najviac k zemi. Ruky majte položené voľne vedľa tela dlaňami nahor. Zatvorte oči a zhlboka dýchajte. V pozícii vydržte 2 minúty a preciťujte chrbticu.

#6

6
takprosto.cc

Presuňte sa ku stene. Ľahnite si na chrbát, nohy zdvihnite tak, aby ste ich celé opreli o stenu. Trup a ramená majte uvoľnené. V tejto pozícii vydržte 3 minúty a zhlboka dýchajte. Doprajete tak odpočinok nohám, ktoré tak často zanedbávame.

#7

7
takprosto.cc

Ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená a pokúste sa rukami objať celé členky. Pocítite ťahanie v oblasti chrbta, bokov a svalov. V pozícii chvíľu vydržte a pritom zhlboka dýchajte.

#8

8
takprosto.cc

Táto pozícia si vyžaduje väčšiu ohybnosť, no ľahko sa k nej dá prísť pravidelným cvičením a naťahovaním svalstva. Sadnite si na zem, jednu nohu pokrčte dovnútra, ako by ste si išli sadnúť do tureckého sedu, druhú natiahnite dozadu a nohu oprite o podložku chodidlom hore. Ruky spustite voľne vedľa tela a dýchajte.

#9

9
takprosto.cc

Ľahnite si na chrbát, ruky roztiahnite do predĺženia ramien. Preneste ľavé koleno cez pravú nohu a pokúste sa ho oprieť o podložku. Hlavu otočte do opačnej strany, ako prekladáte nohu cez nohu. Vydržte niekoľko hlbokých nádychov a výdychov a potom nohy vymeňte.

#10

10
takprosto.cc

Ľahnite si na chrbát, položte ruky pod boky, lakťami sa opierajte o podložku. Pomaly zdvíhajte hrudník hore a zakláňajte hlavu. Zatvorte oči a dýchajte. Po niekoľkých nádychoch a výdychoch sa pomaly opäť spustite na podložku.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc