Muž sa sťažoval, že mu manželka nepovedala ani obyčajné ďakujem, keď jej s niečím doma pomohol. Moja odpoveď ho zrazila na kolená

Monizz

Jedného dňa prišiel ku nám na návštevu môj dávny priateľ. Mali sme si posedieť pri káve a porozprávať sa, pretože sme sa dlho nevideli. Po vypití kávy som ho zavolal, aby išiel so mnou do kuchyne, pretože musím umyť riad. Zostal sa na mňa dívať, akoby som išiel stavať loď.  Povedal mi: „Dobre pre teba, že tvojej žene pomáhaš. Moja manželka moju pomoc nikdy neocení“.

Článok pokračuje pod videom ↓

Odišli sme do kuchyne, šikovne som umyl riad a vrátili sme sa na terasu. Vysvetlil som mu, že moja žena nepotrebuje pomocníka, ale partnera. Tak by to malo v manželstve byť. Nepomáham jej preto, aby som jej odobral z množstva práce, ale preto, lebo sme tu dvaja a je to náš spoločný domov.

„Pomáham svojej žene upratať dom, pretože neporiadok a špinu robíme obaja.

Pomáham mojej žene variť, pretože aj ja chcem jesť, tak prečo by to mala robiť len ona?

Pomáham svojej žene s umývaním riadu po večeri, pretože som ho zašpinil rovnako, ak nie viac.

Pomáham mojej žene s deťmi, pretože sú aj mojimi deťmi, bez ohľadu na to, či mám náročnú prácu alebo nie. Mojou prvoradou úlohou a zamestnaním je byť otcom a rodičom, až potom účtovníkom.

Pomáham svojej žene žehliť a ukladať šaty, pretože sú medzi nimi aj moje veci a veci našich detí.

Nie som v dome na to, aby som pomáhal, som súčasťou tohto domu“.

Pokiaľ ide o uznanie, spýtal som sa priateľa, kedy manželke naposledy poďakoval za to, že upratala dom, vyprala bielizeň, vymenila posteľné plachty, osprchovala deti či dovarila. „Povedal si jej ďakujem?“. Ostal stáť ako obarený.

Pripadá vám to absurdné, páni? Je to podľa vás divné? Nie je čudné skôr to, že keď sa raz konečne rozhodnete vyčistiť podlahu, očakávate prinajmenšom slávnostné ocenenie?

Prečo? Premýšľali ste niekedy, človeče?!

Možno je pre vás zrejmé, že všetky tieto veci sú úlohou ženy. Možno ste si jednoducho zvykli, že všetko sa udeje bez toho, aby ste museli pohnúť prstom. Potom sa ale nečudujte, že vaša partnerka alebo manželka vám takúto lásku opláca rovnakou intenzitou. Priložte ruku k dielu a uvedomte si, že vo vašom dome nie ste hosť, ktorého treba obsluhovať. Správajte sa vo vašom dome ako domáci pán, nie ako návšteva.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), panecirco.com