Nepotrpí si na drahé potraviny a luxusné jedlá: Kráľovná Alžbeta už od piatich rokov je hlavne toto jedlo

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Má obrovské bohatstvo a množstvo personálu a veľa ľudí by predpokladalo, že kráľovná Alžbeta má k dispozícii najrôznejšie a najluxusnejšie jedlá. Jej bývalý šéfkuchár však tvrdí niečo iné.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval portál Ladbible, ktorý upozornil na rozhovor s osobným šéfkuchárom Darren McGrady, ktorý s ňou pracoval 15 rokov. Podľa neho kráľovná už od piatich rokov jedáva viac menej každý deň rovnaký sendvič. Darren bol osobným kuchárom kráľovnej, princeznej Diany aj Williama a Harryho, preto vie veľa o kráľovských stravovacích návykoch.

Foto: profimedia

Jej obľúbené jedlo prekvapilo

Podľa neho sa v Buckinghamskom paláci podával popoludňajší čaj, ku ktorému boli rovnaké sendviče, ktoré často servírovali aj na záhradných party. Kráľovná podľa neho obľubuje hlavne jeden konkrétny a síce s jahodovým džemom. Podľa kuchára je to domáci džem zo Škótska a sendvič tvorí len on, chlieb a trochu masla.

Foto: profimedia

Má rada aj hranolky

Okrem toho má tiež veľmi rada sendvič so syrom, uhorkou a paradajkami. Mnohí ľudia zostali prekvapení, keď zistili, že toto je jedlo, ktoré si kráľovná vychutnáva takmer neustále. Ďalší ocenili jeho jednoduchosť, niektorí si však myslia, že je to poriadna nuda. Darren už niekoľkokrát hovoril o stravovacích návykoch kráľovnej, pričom prezradil aj to, že má rada vyprážané ryby a hranolky, teda klasické fish and chips.