Nezabudnite, tento víkend sa opäť mení čas. Hodinky si budeme musieť prestavovať ešte roky

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Tento víkend si už tradične pospíme o hodinu kratšie, opäť sa mení čas. Už zo soboty na nedeľu prechádzame zo zimného času na letný.

Ako informuje portál Imeteo, čas na hodinkách si budeme musieť prestavovať 26. marca, teda v nedeľu, kedy si o 2.00 posunieme čas na 3.00. Od nedele tak budeme mať letný čas, čo má jednu nevýhodu, pospíme si o hodinu menej a ráno budeme musieť vstávať skôr, ako sme boli zvyknutí.

Dlhé letné večery

Pre niektorých ľudí je tento prechod veľmi náročný, no útechou pre nich je aspoň predstava dlhých letných večerov. Dni sa budú neustále predlžovať a tak si budeme môcť do sýta vychutnať posedenie na terasách.

Na zmenu si musíme počkať

Striedanie času prekáža mnohým Európanom, no čas si budeme musieť meniť ešte roky. Túto tému budú v Európskej únii riešiť koncom roka 2026, čiže skôr ako v roku 2027 koniec striedania času nenastane. Meniť si ho tak budeme ešte minimálne 4 roky.

V USA je to však inak. Už minulý rok Senát Spojených štátov amerických schválil návrh zákona, ktorý natrvalo zavedie letný čas. Účinnosť by mal nadobudnúť v novembri 2023, teda na konci letného času v tomto roku. V USA sa teda striedanie zruší už čoskoro, my si ešte počkáme.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

Najnovšie články