POZOR! SHMÚ vydal výstrahu pred povodňami, na pozore by sa mali mať hlavne tieto okresy

TASR , SITA

Foto: TASR archív

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred povodňami z trvalých dažďov. Vzhľadom na aktuálne počasie vydal viaceré hydrologické výstrahy prvého i druhého stupňa.

Článok pokračuje pod videom ↓

Platia najmä pre stredné Slovensko, okolie Žiliny, pre Kysuce i Oravu, ale aj pre Stredné i Horné Považie, Liptov, okresy v povodí riek Slaná, Ipeľ i Hron.

„Vzhľadom na spadnutý a očakávaný trvalý dážď spojený s nasýtenosťou povodia je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ uviedol SHMÚ s tým, že vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný.

Pozor by si mali dávať tieto okresy

Výstrahy by mali trvať do 7:00 nasledujúceho dňa. Druhý stupeň sa týka okresov Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina – sever a Rajčanka, Ružomberok, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Žarnovica, Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Krupina a Levice – východ.

Prvý stupeň sa týka okresov Skalica, Senica, Myjava, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Martin, Turčianske Teplice, Liptovský Mikuláš, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Zlaté Moravce, Topoľčany, Levice – západ, Detva, Banská Bystrica, Brezno, Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota a Revúca.