POZOR: Slovensko čaká nebezpečné počasie. Mieri k nám veterná búrka Eugen

Kristína Hagarová

Ilustračné foto: TASR/AP

Po niekoľkých pekných dňoch Slovensko čaká opäť zmena. Do Európy mieri tlaková níž, ktorá dostala meno Eugen a prinesie so sebou nepriaznivé počasie. To neobíde ani naše územie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Imeteo, postupujúca tlaková níž z Britských ostrovov sa bude presúvať ďalej smerom nad Severné more a prinesie so sebou veterné počasie a búrky. Na našom území by mohol byť vietor nebezpečnejší a napáchať škody. Eugen pritom udrie už v noci na juhu Anglicka a Francúzska.

Na Slovensko príde silný vietor

Na Slovensko príde silný vietor už v utorok, no teploty budú v porovnaní s pondelkom o 5 °C vyššie a na západe budú teploty stúpať až k +23 °C. Silný vietor však začne naberať na sile už dopoludna. Ten by však na Slovensku nemal dosahovať kritéria zodpovedajúce 1. výstražnému stupňu. Nárazy vetra sa na celom Slovensku očakávajú počas utorka na úrovni 13 až 18 m/s. Zlomová však bude streda.

Foto: TASR archív

Nebezpečné počasie v stredu

Numerické modely počítajú s tým, že streda bude veľmi teplá no na naše územie začne postupovať studený front s dažďom a búrkami, ktoré budú sprevádzané silným nárazovým vetrom. Krátkodobo môžu poryvy vetra na čele studeného frontu dosahovať nárazy až okolo 30 m/s (120 km/h). To by mohlo znamenať vyvracanie stromov a strhávanie striech. Nebezpečné počasie by malo na Slovensku udrieť po 16:00, pričom silný nárazový vietor sa bude presúvať od západu na východ.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk