William a Kate vraj majú premyslenú stratégiu. Po boku Harryho a Meghan ich tak skoro neuvidíte

Dana Kleinová

Foto: Profimedia

Hoci to vyzeralo, že by vďake snahe princeznej Kate mohlo dôjsť aspoň k čiastočnému udobreniu medzi kráľovskými pármi, opak vyzerá byť pravdou. Na verejnosti ich spolu neuvidíte.

Článok pokračuje pod videom ↓

Princ William a Kate Middleton sa údajne držia „kráľovskej stratégie“, pretože minimalizujú interakciu s princom Harrym a Meghan Markle, aby „chránili“ svoj status. Zdá sa, že po konfliktoch, ktoré medzi sebou páry mali, majú William a Kate zavedenú veľkú stratégiu, pokiaľ ide o akúkoľvek verejnú interakciu. To je názor odborníka na PR, ktorý verí, že princ a princezná z Walesu sa snažia pôsobiť jednotne a zároveň si zachovať súkromie.

Foto: profimedia

Udržiavajú si odstup

Podľa Sophie Attwood je to PR stratégia, ktorá môže páru pomôcť udržať si postavenie v očiach verejnosti a udržať ich v pozitívnom svetle. Vysvetlila, že odkedy Harry a Meghan odstúpili ako pracujúci členovia kráľovskej rodiny, oba páry si naďalej udržiavajú od seba odstup.

Sophie v rozhovore pre GB News povedala: „Aj keď sa prístup kráľovskej rodiny k Sussexom niekedy môže zdať záhadný, je v súlade s ich zastrešujúcou tlačovou stratégiou udržiavania jednotného obrazu, rešpektovania súkromia, kontroly rozprávania, sústredenia sa na povinnosti, prispôsobovania sa dynamike médií a zachovanie inštitúcie.“

„Vo svete, kde je vnímanie verejnosti prvoradé, tieto úvahy podčiarkujú starostlivé uvažovanie, ktoré je súčasťou ich rozhodnutí o vzťahoch s verejnosťou. Minimalizáciou interakcií na verejnosti a diskusií týkajúcich sa Sussexov je jasné, že sa snažia vyhnúť verejným roztržkám a sporom, ktoré by mohli poškodiť obraz monarchie ako celku,“ dodala špecialistka.

Prezradila, že si myslí, že pokusy Williama a Kate ochrániť jednu zo základných hodnôt kráľovskej rodiny mlčaním, zahŕňa aj to, že William sa ani len nezmienil o Harryho projekte Invictus Games, ktorý mal opäť obrovský úspech v nemeckom Düsseldorfe.

Snažia sa zlepšiť si imidž

Najnovšie články