11-ročný autistický chlapec zlyhal v školských testoch. Zo školy chlapcovej mame poslali neobvyklý list. Jeho obsah vás dojme k slzám!

Monizz

Učiteľov, ako je Ruth Clarsksonová, by malo chodiť po svete rozhodne viac. Po prečítaní tohto článku sa možno aj vy pripojíte k tisíckam ľudí súhlasne pokyvkávajúcich hlavami. Ben Twist má 11 rokov a trpí autizmom.

Článok pokračuje pod videom ↓
boredpanda.com

Pred niekoľkými mesiacmi sa Ben spolu so svojimi spolužiakmi zúčastnil školských testov SAT. Napriek tomu, že sa snažil najviac ako vedel, nepodarilo sa mu skúšky spraviť a zlyhal. Našťastie, jeho učiteľka mala na celé nešťastie iný názor.

Dojímavý list mame

Učiteľka Ruth Clarksonová pracuje v Lansbury Bridge School & Sports College už nejaký ten rôčik a za ten čas stihla spoznať množstvo detí, ich kvality, ale aj nedostatky. Pani učiteľka má na život očividne veľmi zdravé názory a tie sa nebála prezentovať aj pred sklamanou Benovou rodinou. Jeho mame poslala list, v ktorom poukázala na množstvo Benových talentov, ktoré však žiaden podobný test nemôže odhaliť.

boredpanda.com

Vyzdvihla jeho umelecký talent, športové zručnosti, ale aj hudobné nadanie. Dojatej mame napísala o chlapcovej láskavosti voči spolužiakom, ale aj o jeho prospievajúcej a stále viac vzrastajúcej samostatnosti a nezávislosti od kamarátov v škole. Gail Twistovú list od pani učiteľky tak dojal, že sa ho rozhodla zavesiť na sociálnu sieť s titulkom: „Som dojatá.“

boredpanda.com

Učiteľka chcela matku nielen povzbudiť, ale aj vyjadriť svoj názor, že testové a vedomostné znalosti ešte neurčujú, akými sme ľuďmi. Nemerajú našu ľudskú hodnotu, ktorá je tisícnásobne vyššia ako vzdelanie a vedomosti. Naše prednosti ukáže a vyzdvihne sám život, ale aj to, ako sme schopní v ňom obstáť, a či dokážeme byť správnymi ľuďmi so srdcom na tom správnom mieste. Žeby inšpirácia aj pre naše školstvo?

zdroj: babskeveci.sk (Monika), boredpanda.com