20 filmových lahôdok, ktoré by mala vidieť každá žena

Matej Mensatoris

Columbia/SONY, brightside.me

Niektoré filmy vám stačí vidieť raz a zapamätáte si ich na dlhú dobu, iných dej si nepamätáte už ani po pár dňoch. Dnes vám prinášame prehľad filmových lahôdok určených najmú pre nežnejšie publikum, v ktorých sa v hlavných úlohách presadili silné a odvážne ženy. A aj keď to názov článku napovedá, nie všetky filmy sú len o romantike a láske.

Článok pokračuje pod videom ↓

Edith Piaf

brightside.me
brightside.me

Emocionálne silný film o úžasnom no neľahkom živote Edith Piaf, ktorý bol bojom nielen za hudbu, ale aj za prežitie a samozrejme za lásku.

GI Jane

brightside.me
brightside.me

Film bez akýchkoľvek komplikovaných zvratov či prepracovaných bojových scén. Napriek tomu je to jeden z mála filmov, ktorý nám skutočne ukazuje nielen vnútornú, ale aj vonkajšiu silu žien.

Úsmev Mony Lisy

brightside.me
brightside.me

Film o živote tesne po 2. svetovej vojne, kedy sa ženám ešte stále prisudzovala najmä rola ženy v domácnosti. Výborné obsadenie sekunduje pútavému a zaujímavému deju, ktorý zaujme nielen nežné pohlavie.

Milion dollar baby

brightside.me
brightside.me

Milion Dollar baby je dokonale podmanivý film, a to predovšetkým z dôvodu jeho nekompromisného zobrazenia reality. Režisér Clint Eastwood vytvoril vo filme mnoho zaujímavých situácií, ktoré vás doslova strhnú do deja.

Diabol nosí Pradu

brightside.me
brightside.me

Svet módy je bezpochyby krásny, ale ako je krásny, tak je minimálne rovnako tak aj krutý. Aj tá najmenšia chyba vás môže stáť kariéru. Vtipná a zaujímavá komédia vás určite zabaví a kvalitný filmový zážitok zaručuje aj hviezdne obsadenie v podobe Meryl Streep a Anne Hathaway.

Núdzový východ

brightside.me
brightside.me

Táto dráma sa podobá na oscarový film Americká krása, v hlavných úlohách s postavami z Titaniku, Leonardom DiCapriom a Kate Winslet. Film o nefungujúcej rodine a stroskotanom americkom sne vás určite zaujme.

Kráľovná

brightside.me
brightside.me

Film zachytáva zložité obdobie v britskej kráľovskej rodine v čase smrti princeznej Diany. Ako sa má v zložitých situáciách zachovať najznámejšia kráľovná na svete? Intímny pohľad do života kráľovskej rodiny a do sveta vysokej politiky odkrýva skutočný dosah tejto tragickej udalosti na celý svet.

Erin Brokovich

brightside.me
brightside.me

Erin Brokovichová je silná a zraniteľná zároveň. Príbeh nebojácnej ženy bojujúcej za obyčajných ľudí proti veľkým korporáciám musí nadchnúť každého.

Frida

brightside.me
brightside.me

Úžasné spracovanie životného príbehu slávnej a extravagantnej umelkyne Fridy Kahlo. Frida prežila búrlivý život, plný bolesti a lásky, zažila tiež škandálne milostné aféry, aj fatálny vzťah s manželom.

Jedz, modli sa a miluj

brightside.me
brightside.me

Hlavná hrdinka v podaní Julie Roberts sa vydáva poznávať a obdivovať krásy sveta, no hlavne sa pokúša nájsť svoje pravé „ja“.

Kráľovná Alžbeta: Zlatý vek

brightside.me
brightside.me

Ďalší skvelý film o živote kráľovnej, no tento sa odohráva o niekoľko storočí skôr. Alžbeta je žena bez súkromia, ktorá musí spravovať veľkú krajinu v neľahkej situácií. Zrada, vášeň, dobrodružstvo a túžba, to je len časť toho, čo všetko môžete nájsť v tomto filme.

Choď za svojim srdcom

brightside.me
brightside.me

Film o láske, o odpustení a o priateľstve. Na prvý pohľad to vyzerá ako banálny príbeh o tehotnej tínedžérke v zložitom životnom období, ale nenechajte sa zmiasť. Dej je pútavý a určite vás zaujme. Za zmienku stojí tiež skvelý herecký výkon Natalie Portman.

Posol: Príbeh Johanky z Arku

brightside.me
brightside.me

Historické filmy tohto typu sa môžu až príliš ľahko stať únavné alebo prehnané. Tvorcovia tohto filmu ale urobili skvelú prácu vo vykreslení postavy Johanky z Arku,  ktorú brilantne stvárnila Milla Jovovich.

Hlava v oblakoch

brightside.me
brightside.me

Hlava v oblakoch je výstižný názov pre tento film. Opisuje stav mysle, keď je človek odtrhnutý od reality a žije vo svojom mierne šialenom svete. Film situovaný do obdobia nástupu fašizmu zaujme pútavým dejom a scénami plnými vášne.

Umierajúce zviera

brightside.me
brightside.me

Niektoré filmy sa dokážu na dlho vryť divákom do pamäte a toto je jeden z nich. Príbeh o univerzitnom profesorovi a mladej krásnej študentke v podaní Penelope Cruz, v ktorom nechýba veľká dávka vášne a lásky.

Amélia z Montmartru

brightside.me
brightside.me

Amélia je mladá Francúzka z Paríža bývajúca v známej štvrti umelcov s bujnou fantáziou. Jej život sa zmení keď objaví cennosti po pôvodnom nájomníkovi bytu a rozhodne sa mu ich vrátiť.

Môj týždeň s Marilyn

brightside.me
brightside.me

Stvárniť Marilyn Monroe znie skutočne ako náročná výzva pre nejednu herečku. No Michelle Williamsovej sa to podarilo dokonale. Film situovaný do 20. rokov minulého storočia o mladom absolventovi Oxfordu, ktorý strávil týždeň v spoločnosti koketnej hollywoodskej ikony, rozhodne stojí za to vidieť.

Evita

brightside.me
brightside.me

Úžasný  muzikál rozpráva životný príbeh Marie Evy Duarte de Perónovej, milovanej prvej dámy Argentíny. Madonna autenticky zachytáva všetky svetlé, ako aj tmavé stránky Evitinej osobnosti, vrátane jej obáv a ambícií. Samozrejme, hudba si zaslúži osobitnú pochvalu.

Gia

brightside.me
brightside.me

Ak by sa mal popísať tento film jedným slovom, bolo by to slovo „vynikajúci“. Svet modelingu sa môže zdať ako nádherný život na spoločenských akciách či na predvádzacích mólach, ale realita je často niekde inde. V roli supermodelky Gii Marie Curangi zahviezdila ešte vtedy nie veľmi známa herečka Angelina Jolie.

Coco Chanel

brightside.me
brightside.me

Film o silnej nebojácnej žene, ktorá sa nebojí vzdorovať zaužívaným módnym trendom a razí si vlastnú cestu. Životný príbeh modernej ženy, ktorá navždy zmenila svet módy, sa jednoznačne oplatí vidieť, a to aj vďaka skvelej Audrey Tautou v hlavnej úlohe.

zdroj: babskeveci.sk (Matej Mensatoris) brightside.me

Najnovšie články