20+kráľovských tajomstiev! Toto ste o vojvodkyni Kate Middleton ani len netušili. Najviac ma prekvapilo, akú mala prezývku, keď chodila do školy

KatkaR

Napriek tomu, že život Kate Middleton je veľmi zaujímavou témou pre širokú verejnosť, televízne médiá, dennú tlač i internet, stále existujú veci, ktoré sme o tejto zaujímavej žene nevedeli, pretože sa na svetlo sveta dostávajú postupne a neprestávajú nás prekvapovať. Prinášame vám najnovšie zistenia o vojvodkyni z Cambridge, o ktorých ste doteraz pravdepodobne nevedeli.

#1 Ohromujúci zásnubný prsteň, ktorý dostala vojvodkyňa, patril v minulosti princovi Harrymu, ktorý ho chránil a staral sa oň po smrti princeznej Diany.

pinterest.com

#2 William bol vraj odjakživa jej idolom. Na ich prvej tlačovej konferencii prezradil, že keď prvýkrát prišiel do jej izby na univerzite, na stene bolo nalepených asi 20 jeho fotografií. „To nie je pravda, bola to reklama na Levi’s,“ bránila sa so smiechom Kate. „Áno, ale v tých leviskách som bol ja,“ nedal sa William.

#3 Kate rada vyrába domáce jahodové a slivkové džemy, ktorými obdarúva svoju rodinu. Uznajte, že to znie naozaj chutne.

pinterest.com

#4 Je vzdialenou príbuznou prvého prezidenta Spojených štátov amerických, Georgea Washingtona. Sir William Gascoigne, ktorý zomrel v roku 1847, je totiž ich spoločným predkom.

#5 Kate miluje tráviť čas v Londýne jazdou na bicykloch značky Boris Bike.

#6 V súlade s tradíciami bola povestná modrá stužka všitá priamo do nevestiných pompéznych svadobných šiat z dielne Alexandra McQueena, ktoré navrhla šéfdizajnérka tohto módneho impéria, Sarah Burton.

pinterest.com

#7 V mladom veku 29 rokov bola Kate najstaršou nevestou v histórií Veľkej Británie! Možno považujeme tento vek za neskoršiu pubertu iba my.

pinterest.com

#8 Po ukončení štúdia chcela britská vojvodkyňa navrhnúť vlastnú kolekciu detského oblečenia. Avšak nestihla to – stala sa totiž súčasťou britskej kráľovskej rodiny.

#9 Kate Middleton strávila svoju svadobnú noc v Buckinghamskom paláci, aj keď je to v rozpore s kráľovskými tradíciami. Kráľovské páry zvyčajne opustia Londýn hneď po svadobnej ceremónii.

pinterest.com

#10 Rada si dopraje pohár dobrého vína. Na ochutnávke vín na Novom Zélande, ktorej sa zúčastnila spolu s Williamom po narodení princa Georgea, otvorene priznala, že si “naozaj užíva, že má dovolené znova si vypiť.“

pinterest.com

#11 Po tom, čo dostala titul vojvodkyňa z Cambridge, isté pohostinstvo vo Windsore na jej počesť zmenilo názov svojho podniku.

#12 Je veľkou fanúšičkou televíznych seriálov. Medzi jej najobľúbenejšie patrí Panstvo Downton (Downton Abbey) a dramatický seriál Zločin (The Killing).

#13 Jej stredné meno je Elizabeth.

#14 Vojvodkyňa je známa tým, že pri oficiálnych cestách, udalostiach a návštevách mení svoj outfit aj päťkrát denne. Nuž darmo, etiketa nepustí.

#15 Jej nelichotivá prezývka na základnej škole bola “Squeak“, ktorú získala vďaka svojmu, tak trochu piskľavému hlasu. V našom jazyku by to mohlo znamenať niečo ako “Piskľavka“.

#16 Veľkosť jej topánok je pravdepodobne 5,5 a bola odhalená v roku 2011, keď svet uvidel jej svadobné topánky. V našom európskom číslovaní je to veľkosť 38,5-39.

pinterest.com

#17 Kate bola spoluzakladateľkou ženskej skupiny na Univerzite v St. Andrews, ktorej základnou charakteristikou bola obľuba alkoholických nápojov.

pinterest.com

#18 Jej prvý veľký módny moment sa odohral po tom, čo si na svoje 25. narodeniny obliekla model z Topshopu za približne 45€. A áno, tipujete správne – model bol krátko po tom vypredaný.

pinterest.com

#19 Kate je najstaršia z troch detí Carol a Michaela Middletonových.

#20 Michael, otec 35-ročnej Kate, bol kedysi pilotom leteckej spoločnosti.

#21 Jej mama Carol bola letuškou.

pinterest.com

#22 Vojvodkyňa miluje šport – najmä tenis a hokej. A samozrejme box.

#23 Kate je vraj prvou ženou, ktorá pred kráľovskou svadbou musela podpísať predmanželskú zmluvu. V starom prísloví babka povedala, že istota je guľomet. Ktovie, kto sa chcel poistiť v tomto prípade.

#24 Pred tým, než sa Kate stala oficiálnou súčasťou kráľovskej rodiny a matkou na plný úväzok, pracovala ako asistentka predaja v londýnskom podniku Jigsaw.

#25 Kate raz na Vianoce pripravila domácu dochucovaciu omáčku čatní pre kráľovnú. Čo myslíte, bola v strese?

#26 Kate je od svojho manžela Williama staršia o pol roka.

#27 Kim Kardashian navrhla pri príležitosti jej 30. narodenín kolekciu topánok, ktorú nazvala veľmi príznačne – “The Duchess,“ čo v preklade znamená Vojvodkyňa.

pinterest.com

#28 Kate je veľmi súťaživá a rada sa zapája do zábavných rodinných akcií, pri ktorých sa prebúdza jej hravý, no zároveň bojovný duch.

pinterest.com

#29 Jej vzdialenou sesternicou je varietná tanečnica Katrina Darling.

#30 A ešte jedna pikoška na záver – vojvodkyňa je pravdepodobne i veľká labužníčka, keďže vlastní stroj na výrobu klobások. Kto by to bol povedal?

pinterest.com

Ktoré z najnovších zistení o vojvodkyni z Cambridge vás prekvapilo najviac? Počuli ste o tejto dáme ešte nejaké iné zaujímavosti? Podeľte sa s nami.

Pozri aj: Vojvodkyňa Kate opäť ukázala rastúce bruško a verejnosť si všimla túto jednu vec! Problémy s nevoľnosťou jej však nebránili v podpore malých školákov

zdroj: babskeveci.sk (Katka)

0
Komentovať