Robia to tak každý rok. Deti hereckého páru na Vianoce nedostanú žiadne darčeky z tohto skvelého dôvodu

Lucia Mužlová

Tibor Illyes/MTI via AP

Viete si predstaviť Vianoce bez darčekov? Rozbaľovanie pod stromčekom jednoducho patrí k tradíciám. Kedy je však toho už naozaj veľa? Mila Kunis a Ashton Kutcher sú herecký pár, ktorý síce zarába milióny, no ich deti na Vianoce darčeky nerozbaľujú. Je to správny výchovný krok?

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashton and Mila fanpage (@kuniskutcher) on

Tak ako každý rok, ani tento si ich deti darčeky pod stromčekom nenájdu. „Našou tradíciou je, že si darčeky jednoducho nedávame,“ povedala v rozhovore Mila Kunis. Mama 4-ročnej dcéry Wyatt a 2-ročného syna Dmitriho hovorí, že ona aj jej manžel sú odhodlaní v tejto tradícii pokračovať a učia sa z chýb tých predošlých Vianoc. „Minulé roky, keď sme slávili Vianoce, malá Wyatt dostala príliš veľa darčekov. My sme jej nedali nič, ale jej starí rodičia to vykompenzovali dvojnásobne. Nevedela, na čo skôr pozerať a neocenila vlastne žiaden darček. Dokonca ani nevedela, s čím sa vlastne chce hrať,“ vyjadrila sa herečka.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashton and Mila fanpage (@kuniskutcher) on

„Poprosili sme aj starých rodičov. Ak už musíte naozaj niečo darovať, prosím vyberte len jeden darček. V opačnom prípade darčeky radšej zaneste do detskej nemocnice alebo prispejte na nejakú dobrú vec. Potom deti uvidia, že darčeky nie sú pre každého samozrejmosť. To je naša rodinná tradícia,“ doplnila herečka.

Minimalistické Vianoce sú v mnohých smeroch skvelým nápadom. Ako rodina si budete viac vážiť celkovo Štedrý deň, ktorý prežijete spolu. Deti nebudú mať hysáky, vy hlavu v smútku z toho, že raz neviete, čo kúpiť. Navyše, nemusíte vyhadzovať množstvo odpadu a ešte aj podporíte dobrú vec. Je mnoho detí, ktoré na Vianoce naozaj žiadne darčeky nedostane. Ak sa budete informovať vo svojom meste, určite ešte aj v tento čas nájdete zbierky, ktoré prijímajú aj finančnú aj materiálnu pomoc. Uvidíte, aký je to skvelý pocit, nemyslieť chvíľu len na seba a svojich blízkych.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashton and Mila fanpage (@kuniskutcher) on

Možno si poviete, že nedávať deťom vianočné darčeky je celkom fajn nápad. Vianoce dnes idú ruka v ruke s konzumom, ktorý rokmi bohužiaľ prerástol do doslovnej detskej nenásytnosti po darčekoch. Ide o kvantá zbytočných vecí, hračiek, oblečenia či úplných nezmyslov, ktoré si deti v škole a v škôlke porovnávajú. Jedni pred druhými sa vystatujú a chvália, kto dostal lepšie a kto viac. Možno rozhodnutie hereckého páru nie je až také bizarné, ako sa na prvý pohľad zdá. Čo si o nápade s Vianocami myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Rodičia nemali peniaze a tak to lekári urobili úplne zadarmo. Po náročnej operácii sa im podarilo oddeliť siamské dvojčatá

Lucia M., mother.ly

Najnovšie články