Príbeh ktorý dojíma celý svet. 2-ročný hrdina sa stretol so ženou, ktorá má rovnaký hendikep

Zuzana Fulopova

Foto: pxhere

V dnešnej dobe existuje množstvo úžasných projektov, ktoré pomáhajú ľudom, ktorí to nemajú v živote ľahké. Jedným z týchto projektov je aj Lucky Fin, ktorí spája ľudí s vrodenými anomáliami končatín. A aj vďaka tomuto projektu sa môžu deti s hendikepom vyrovnať so svojou inakosťou.

Portál Bored Panda priniesol príbeh malého chlapčeka, ktorý si našiel takúto skvelú kamarátku. Má rovnaký hendikep, no je úspešná futbalistka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Orlando Pride (@orlpride),

Joseph nemal časť ruky od narodenia

21-mesačný chlapček Joseph Tidd sa narodil s nevyvinutou ľavou rukou. Ide o symbrachydactylom, teda o vrodenú abnormalitu, ktorá sa vyznačuje anomálnymi končatinami bez zjavnej príčiny. Josephovi zistili túto diagnózu v 18-týždni vývoja v maternici, ale obvykle dochádza ku degenerácii vývoja v 4 až 6-tom týždni tehotenstva. „Keď sme to prvýkrát zistili, boli sme zlomení. Pýtala som sa, čo som urobila, že som to spôsobila? Aj keď som vedela, že to nebola moja chyba,“ vyjadrila sa Josephova matka pre portál Bored Panda.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Joseph Tidd (@tiddbit_outta_hand),

Začína si uvedomovať svoje telo

Chlapček je momentálne v takom veku, kedy si začína upovedomovať, že je trochu iný ako ostatní. Jeho rodičia však zobrali veci do svojich rúk a začali mu ukazovať, že ho tento hendikep nemusí obmedzovať. „Našli sme projekt Lucky Fin, ktorí spája ľudí s anomáliami končatín a podobným osudom a zároveň túto komunitu aj podporujeme. Dúfame, že to vzbudí povedomie. Chceme ukázať svetu, že Joseph a ďalší s nie sú obmedzení, alebo postihnutí. Sú iba iní,“ vysvetlila Josephova matka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Orlando Pride (@orlpride),

Našli sa

Pre tento účel založili Josephovi Instagram, kde pravidelne prispievajú jeho fotkami. Nedávno uverejnili fotografiu z futbalového zápasu Orlando Pride, kde si Joseph nadšene podáva práve rozdielnu ruku s futbalistkou. Na situácii by nebolo nič zvláštne, keby aj futbalistka tohto mužstva, Carsona Picketa, nemala takú istú abnormalitu. Táto milá fotka sa veľmi rýchlo stala populárna a aj vďaka  nej sa príbeh malého Josepha dostal do povedomia verejnosti. „Spojili sme sa s Carsonou na domácom otváracom zápase Orlando Pride. Od tohto stretnutia sme prišli na niekoľko hier a po každej hre Carson príde a tí dvaja sa len smejú, objímajú a zdravia ako stratení kamaráti,“ povedala Josephova matka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Orlando Pride (@orlpride),

„Môžete vidieť okamih, keď sa Joseph zastaví, výraz jeho tváre sa zmení. Premýšľa, študuje Carsoninu ruku a potom vidieť radosť, keď si uvedomí, že je rovnaká ako jeho. Úsmev a smiech, nasledovaný neprestajnou túžbou ukazovať  na jej ruku,“ napísali Josephovi rodičia na Instagram. Futbalistka sa tak stala vzorom. Ak máte niečo radi, nič vám nezabráni to robiť. Príkladom sú aj títo hrdinovia.

0
Komentovať