5 najlepších filmov o zakázanej láske, ktorej stojí v ceste mnoho prekážok

Lucia Mužlová

Filmy o láske, ktorej stojí v ceste množstvo prekážok, patria medzi najobľúbenejšie. Vo vlastných životoch ju nechceme, no pozeráme sa na ňu viac než radi. Hovoríme o zakázanej láske v romantických filmoch, v ktorých hlavným postavám na ceste ku šťastiu neustále hádže niekto polená pod nohy. Rodina, vekový rozdiel, sociálny status – to je len niekoľko prekážok, ktoré musia páriky vo filmoch prekonať. Poznáte tie najznámejšie?

Článok pokračuje pod videom ↓

Zamilovaný Shakespeare

PHOTO_1_SHAKESPEARE_1998
itafilm.sk

Oscarový romantický film s Gwyneth Paltrow a Josephom Fiennesom je voľnou adaptáciou hry Rómeo a Júlia. Rolu Rómea však v tomto prípade preberá sám autor, William Shakespeare (Fiennes), ktorý sa zamiluje do šľachtičnej Violy de Lesseps (Paltrow). Prekážkou je v tomto prípade spoločenský rozdiel oboch zaľúbencov, ktorým napriek „zvoleniu“ samotnej kráľovnej nie je spoločné šťastie dopriate. Hviezdne obsadenie dopĺňajú Ben Affleck, Colin Firth, Geoffrey Rush či Judi Dench ako kráľovná Alžbeta I.

Film Zamilovaný Shakespeare získal v roku 1998 sedem Oscarov.

Skrotená hora

PHOTO_2_Skrotena_hora_2005
itafilm.sk

Kontroverzná snímka Skrotená hora režiséra Anga Leeho zbúrala jeden z najväčších amerických stereotypov. Dvaja kovboji, Ennis (Heath Ledger) a Jack (Jake Gyllenhaal), sa do seba zamilujú v tom najnevhodnejšom čase, v šesťdesiatych rokoch 20. storočia. Príbeh lásky na pozadí konzervatívnej spoločnosti je označovaný ako jeden z najlepších filmov minulého desaťročia.

Režisér Ang Lee za Skrotenú horu získal Oscara za Najlepšiu réžiu.

Lolita

Lolita with Jeremy Irons
itafilm.sk

Kultový román ruského spisovateľa Vladimíra Nabokova radia kritici medzi najdôležitejšie kusy literatúry 20. storočia. Pre strieborné plátna bol spracovaný dvakrát. V roku 1962 sa o adaptáciu postaral Stanley Kubrick, no mnohí z vás si iste spomínajú najmä na film režiséra Adriana Lynea z roku 1997. V ňom štyridsiatnika Humberta Humberta v podaní Jeremyho Ironsa opantá len dvanásťročná Dolores „Lolita“ Haze, kvôli ktorej je ochotný spraviť čokoľvek.

Lolita vyvolala vo viacerých krajinách kontroverzné reakcie. Austrálskej premiéry sa film dočkal až po dvoch rokoch.

Hriešny tanec

PHOTO_4_Hriesny_tanec_1987
itafilm.sk

Tisíckrát reprízovaný tanečný film sa odohráva v rovnakom čase ako Skrotená hora, no rieši úplne iný problém. Do letoviska horského hotela prichádza na prázdninový pobyt 17-ročná Baby s rodinou. V hoteli sa však tancuje úplne iný tanec než na aký je Baby ako dievča zo „slušnej rodiny“ zvyknutá – tzv. dirty dancing (hriešny tanec). Keď sa Baby zoznámi s tanečným inštruktorom Johnnym (Patrick Swayze), prežije nielen svoju prvú lásku, ale aj premenu zo škaredého káčatka na sebavedomú mladú ženu.

Patrick Swayze a Jennifer Grey sa v skutočnosti na natáčaní neznášali.

Zničení láskou

PHOTO_5_Zniceni_laskou_2017
itafilm.sk

Zakázaná láska je hlavnou témou aj nového francúzskeho filmu Zničení láskou režiséra Pierra Godeaua. Film je inšpirovaný skutočným vzťahom medzi väzenkyňou a riaditeľom väznice, ktorý vo Francúzsku vyplával na povrch v roku 2011. Štyridsiatnik Jean je riaditeľom ženskej väznice, ktorého pokojný život naruší príchod mladej Anny. Postupne obaja zisťujú, že sú si bližší ako im dovoľujú pravidlá múrov väznice. Film Zničení láskou má slovenskú premiéru už vo štvrtok, 23. februára 2017.

Má vzťah Jeana a Anny šancu uspieť?

Chystáte sa do kina a chcete sa trochu navnadiť? Určite si pozrite tento trailer k filmu Zničení láskou.

 zdroj: itafilm.sk

Najnovšie články