52-ročná Monika Beňová prehovorila o tom, o čom ženy často mlčia. Takto sa snaží poradiť ostatným mamičkám

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (monicabenova)

52-ročná Monika Beňová len nedávno priviedla na svet dcérku Leu, na ktorú sa spolu s partnerom neuveriteľne tešili. Často sa venuje aj aktivite na sociálnych sieťach.

Článok pokračuje pod videom ↓

Len nedávno ukázala, že aj niekoľko dní po pôrode vyzerá skutočne neuveriteľne dobre, teraz prehovorila otvorene aj o témach, ktoré sú pre mnohé mamičky tabu. A netýka sa to len dojčenia a odsávania mlieka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monika Beňová (@monicabenova)

„Krásny deň, veverička celú noc stonkala, bruško ju vytrápilo. Tak teraz spí. Je zvláštne, že ak jej niečo je, vždy ju to trápi v noci. Pri prvých lúčoch to skončí a ona sladko zaspí. Iné som ale chcela. Aby to zas nebolo všetko až také nebesky báječné. Leuš ešte nevládze vypiť dostatok mlieka pri dojčení, takže si mlieko odsávam. Odstrekovala som si aj pri Maťovi, lebo bol 3 mesiace v inkubátore, a potom som ho ešte ďalších 6 dojčila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monika Beňová (@monicabenova)

Odsávanie mlieka

Pri veveričke si odsávam elektronicky. Denne cca 650-700ml. Všetko je ok, odsávanie je rýchlejšie ako odstrekovanie, ale zas bolestivejšie. Na prsia aktuálne potrebujem veľkosť podprsenky na dojčenie G. Problém je aj, že ak sa neokúpem tak do hoďky po odsávaní, tak teplá voda vo vani spôsobí, že sa kúpem vo vlastnom mlieku. Ďalší zádrheľ je tzv. “zlatá žila”. Nikdy som “to” ešte nemala.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monika Beňová (@monicabenova)

Našťastie teda. Skúsila som fakt všetko, ale starý babský výluh z dubovej kory v spolupráci s masťou factu ako jediný zabral. Nie je to síce sexy téma, ale ako sa vraví, dobrá rada nadovšetko. Milé maminy, držím všetky palce. Je nádherné byť maminkou a milovať svojho chrobáčika najviac v mliečnej dráhe. Ale praktická žena v nás nám našepkáva, bojuj a poraď sestrám v tábore.“

Najnovšie fanúšikom neunikla ani fotografia, kde si poslankyňa Monika Beňová nesie svoju dcéru vo vajíčku. Pod fotografiu jej napísali množstvo komentárov. „Ste krajšia než kedykoľvek predtým!“ Mnohé ženy tiež upútali modré šaty a kabát, v ktorom na seba jednoznačne strhla pozornosť.