Chlapček s autizmom prvý deň v škole ticho plakal. Jeho nový spolužiak mu pomohol a dojal celý svet

Kristína Hagarová

Foto: pxhere

Deti sú naozaj tie najkrajšie stvorenia, aké na tomto svete existujú. Dôkazom je aj chlapček, o ktorom informovala CBSNews. Z fotografie, ktorú zverejnila mamička na svojom Facebooku sa mnohým roztopili srdcia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pre mnohé deti je prvý deň v škole veľmi stresujúci. A to pre deti a aj pre rodičov. Keď ide o nástup do prvého ročníka, všetko dokáže byť ešte viac stresujúce, pretože nevedia, čo majú čakať a okolo nich je množstvo cudzích ľudí, z ktorých majú strach.

Krásny skutok malého chlapca

8-ročný Christian má však srdce na správnom mieste. Všimol si svojho nového spolužiaka, ako sa bojí a plače sám v rohu, preto išiel za ním a urobil niečo, čo nikto nečakal. Chytil ho za ruku a spoločne vyrazili do triedy. Mamička Christiana Courtney si všetko fotila a zachytila aj tento krásny moment, ktorý zverejnila na Facebooku.

Matka je na svojho syna hrdá

Ku príspevku napísala: „Som hrdá na svojho syna. Keď videl, ako chlapec plače sám v rohu, hneď išiel za ním. Chytil ho za ruku a sprevádzal ho do triedy. Som hrdá na to, že vychovávam takého milujúceho a dobrosrdečného chlapčeka. Toto dieťa má veľké srdce a do školského života vošlo správnou nohou.“

Začiatok priateľstva?

Matka plačúceho chlapca poďakovala malému Christianovi, keď pod príspevok napísala, že je za jeho správanie oveľa vďačnejšia hlavne preto, lebo jej syn je autista. „Každý deň sa bojím, že môjmu synovi niekto ublíži preto, že je autista. To, čo urobil ten tvoj pre môjho ma dojalo. Kiežby existovalo viac takýchto detí,“ povedala April Crites.

 Práve toto by mohol byť začiatok krásneho priateľstva.