Čaká nás poriadne ochladenie a prízemné mrazy: Na týchto miestach na Slovensku bude mrznúť

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Hoci to teraz tak nevyzerá, počas víkendu k nám príde poriadne chladný vzduch. Prejaví sa to nielen poklesom maximálnych denných teplôt, no tiež môžete očakávať aj prízemné mrazy.

Ako uvádza portál Imeteo, počas tohto týždňa sme mali pokojné počasie s teplotami okolo priemeru. Maximálne denné teploty dosahovali zväčša do +25 °C. Letné počasie nás však tak skoro nečaká. Prichádza ochladenie, ktoré k nám dorazí už v piatok popoludní. Prídu aj zrážky, ktoré ale nebudú výdatné a prejavia sa len na severe.

Čaká nás prízemný mráz

Dnes nás však čakajú ešte vysoké teploty, ochladzovať sa začne popoludní až ku večeru. Už v sobotu budú maximálne denné teploty len +13 °C na severe a maximálne +21 °C na juhu, na východe bude o niečo teplejšie, do +23 °C. V nedeľu sa už ochladí na celom území Slovenska, a to len od +11 do +18 °C.

Okrem ochladenia nás čakajú aj zrážky, no priniesť môže aj prízemný mráz, ktorý sa očakáva v sobotu a v nedeľu ráno v horských dolinách a kotlinách na severe. V nížinách by byť nemal. Chladné počasie očakávame až do stredy budúceho týždňa.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať