Podvodníci sa skrývajú za meno známeho obchodného reťazca. Ponúkajú potraviny zadarmo, nedajte sa oklamať

Dana Kleinová

Foto: Facebook/coop jedn0ta-fanss / Pexels

Meno známeho obchodného reťazca bolo zneužité. Podvodníci sľubujú skvelé ceny a ľudí lákajú na potraviny zadarmo, ku ktorým ešte dostanú aj peniaze.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako upozornila Polícia SR na svojom profile zameranom na hoaxy a dezinformácie, podvodníci zneužili meno obchodného reťazca Coop Jednota. Cez falošný profil avizujú, že pri príležitosti výročia tohto obchodu sa rozhodli rozdávať hodnotné ceny. Na to, aby ste ich mohli získať, musíte s ich stránkou interagovať, čím nielenže na podvod naletíte, ale zvyšujete kredibilitu podvodníkov.

Foto: Facebook/𝙘𝙤𝙤𝙥 𝙟𝙚𝙙𝙣𝙤𝙤𝙩𝙖𝙖“𝙁𝙖𝙣𝙨

Výhercov kontaktujú do správy

„Falošná stránka 𝙘𝙤𝙤𝙥 𝙟𝙚𝙙𝙣𝙤𝙤𝙩𝙖𝙖“𝙁𝙖𝙣𝙨 zverejnila viacero súťažných príspevkov, ktoré navádzajú facebookárov na zbesilé komentovanie a zdieľanie, opäť sa šíri podvod,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

„Nejde o oficiálnu stránku. Všetkým zúčastneným však môžu poslať správu, kde vás vyzývajú na prebratie výhry tým, že kliknete na špeciálny link,“ upozorňuje polícia.

V momente, ako sa rozhodnete „prevziať si výhru“, zadáte svoje údaje z vašej karty a podvodníci tak získajú neobmedzený prístup k vašim financiám a vy si to všimnete, až keď bude neskoro.

Je ich viac

Najnovšie články