Aj keď boli sami zranení, najskôr poskytli pomoc bábätku. Slovenskí záchranári bravúrne zareagovali tesne po nehode v Bratislave

TASR

Foto: archív TASR

Pri transporte novorodenca v Bratislave sa zranili dvaja zamestnanci Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH). „Napriek tomu, že sami utrpeli zranenie, sa v prvom rade sa postarali o dieťa, ktoré je v súčasnosti v starostlivosti našich lekárov,“ uviedlo pracovisko na sociálnej sieti. K dopravnej nehode malo dôjsť v piatok krátko pred 11.30 h.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emergency Videos Cz (@emergency_videos_cz) on

„NÚDCH neposkytuje informácie o zdravotnom stave pacientov bez súhlasu zákonných zástupcov dieťaťa a rovnako informácie o zdravotnom stave dotknutých zamestnancov,“ zdôraznil ústav. O nehode informovala aj polícia. „Podľa doterajších informácií prechádzal vodič na sanitke so zapnutým výstražným zvukovým a svetelným znamením po Panónskej ceste. Pri prechádzaní križovatky so Ševčenkovou ulicou došlo k stretu s vozidlom značky BMW X5. Pri náraze bolo následne vozidlo BMW odrazené do vozidla značky Citroën stojaceho v priestore križovatky,“ priblížila na sociálnej sieti.

Dychová skúška vodičov požitie alkoholu vylúčila. Škoda spôsobená dopravnou nehodou bola predbežne vyčíslená na 60.000 eur. Okolnosti dopravnej nehody objasňujú policajti odboru dopravných nehôd.