William a Kate porušili kráľovský protokol, toto by si v minulosti nedovolili. Fotografie, ktoré zaujali verejnosť

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (dukeandduchessofcambridge)

Hoci princ William a jeho manželka Kate William vo väčšine prípadov vždy dodržiavajú protokol a dávajú si pozor na to, aby ich verejnosť na niečom nachytala. Možno aj pre svoj rešpekt ku kráľovským pravidlám sú takí obľúbení.

Článok pokračuje pod videom ↓

Napriek tomu, že si roky dávali pozor na to, aby protokol neporušili, nie vždy ho dodržiavajú. Týka sa to napríklad toho, že následníci trónu by nemali cestovať v rovnakých dopravných prostriedkoch. Princ William však bežne cestuje so svojím synom, princom Georgom. Ako uvádza portál Express, to však nie je jediný raz, čo sa vyhli kráľovským pravidlám. Na poslednej akcii si dovolili niečo, na čo si predtým vždy dávali pozor.

Zakázané nemajú nič

Na udeľovaní cien Earthshot Prize sa objavili bok po boku v intímnych chvíľach, ktoré poznajú len páry, ktoré sa majú naozaj veľmi radi. V ich prípade však protokol takéto nežnosti skôr netoleruje. Fotografie ich zachytili, ako sa držia za ruky, vymieňajú si milé pohľady a úsmevy. Na takéto správanie pritom bola verejnosť zvyknutá skôr u princa Harryho a Meghan Markle.

Podľa protokolu sa prejavy náklonnosti rozlišujú v závislosti od konkrétneho druhu podujatia. Zakázané nemajú v podstate nič a očakáva sa od nich, že sami zvážia, čo je vhodné a čo naopak nie.