Nasťahovať sa do zariadenej novostavby už nie je iba snom

PR článok

zdroj: YIT

Spoločnosť YIT už takmer rok ponúka službu Koordinácia zariadenia bytov. Vďaka nej sa môžete oveľa rýchlejšie nasťahovať do zariadeného bytu s interiérom a spotrebičmi podľa vašich predstáv. Služba šetrí čas, ale aj peniaze. Ako presne funguje, prezrádza Žofia Augustínová, ktorá túto službu zastrešuje v atraktívnych rezidenčných projektoch známeho developera.

zdroj: YIT

Aké možnosti zariadenia novostavby táto služba ponúka a s kým spolupracujete?

Pri koordinácii zariadenia bytov postupujeme podľa počtu izieb a daného štandardu bytu klienta. Služba ponúka možnosť vyskladať si interiér podľa vlastných predstáv. Väčšinou je to vybavenie vstavaným, ale aj nevstavaným nábytkom, ako aj kompletné zariadenie kuchyne. Základné spotrebiče sú súčasťou cenovej ponuky kuchynskej linky, ktorú zastrešuje subdodávateľ od jej objednania až po montáž a inštaláciu. Našimi dlhodobými a spoľahlivými partnermi sú EKOMA-design, CYMORKA, Dizajnove a svietidlá CASCA.

zdroj: YIT

Vybavenie a zariadenie bývania závisí od rozpočtu. Čo odporúčate klientom pri investovaní do interiéru?

Okrem finančného rozpočtu na interiér je kľúčový aj účel bývania, ktorý odzrkadľuje typ vybavenia a zariadenia. Pri rodinách a strednej generácii s odrastenými deťmi je to častokrát väčšia investícia, lebo o svojom bývaní majú jasnú predstavu. Ide o funkčne, štýlovo alebo minimalisticky zariadené byty alebo apartmány. Nezadaní a slobodní majitelia prvej nehnuteľnosti často počítajú s kúpou väčšieho bytu v budúcnosti. Obdobne je to aj pri zariaďovaní investičného bytu na prenájom. Títo klienti si vyberajú skôr štandardnejšie zariadenie, ktoré ale na kvalite vôbec neuberá.

Ako prebieha spolupráca s koordinátorom tejto služby a ako dlho trvá naplánovanie interiéru a jeho realizácia?

Na úvodnom stretnutí zistíme predstavy a požiadavky klienta. Po odsúhlasení cenovej ponuky za naše služby nasleduje zameranie bytu, cenové ponuky od dodávateľov, výber materiálov, vizualizácie a technické dokumentácie k návrhom atď. Toto všetko vrátane výroby interiéru prebieha ešte v čase, keď klient nemá kľúče od nehnuteľnosti. Hneď po odovzdaní bytu potom môžeme začať s inštaláciou spotrebičov, montážou kuchynskej linky a nábytku. Naša koordinácia sa končí zariadeným bytom podľa predstáv klienta, bez naháňania sa po obchodoch, zháňania remeselníkov a inštalatérov. Ideálne je našu službu vyhľadať približne rok pred odovzdaním nehnuteľnosti do užívania.

zdroj: YIT

Aké sú výhody využitia Koordinácie zariadenia bytu?

Usilujeme sa ušetriť klientom čas a peniaze. Vďaka nadštandardnej spolupráci s našimi subdodávateľmi vieme klientom ponúknuť odborné poradenstvo a atraktívne zľavy na zariadenie a služby. Veľkou pridanou hodnotou služby je rýchlejšie nasťahovanie sa alebo prenájom zariadeného investičného bytu po samotnom odovzdaní nehnuteľnosti do užívania. Najnovší benefit, ktorý ponúkame pri predaji posledných voľných apartmánov Asteri v ružinovskom rezidenčnom projekte NUPPU, je fixná zľava na zariadenie. Klient od nás dostane návrh typického interiéru s cenovou ponukou pre 1-, 2- a 3-izbový apartmán aj s garantovanou zľavou vo forme fixnej sumy, ktorú si bude môcť uplatniť na zariadenie. Novinkou je aj kompletné zariadenie interiéru na kľúč.

Koľko stoja služby Koordinácie zariadenia bytu a čo všetko zahŕňajú?

Konkrétnu cenovú ponuku za Koordináciu zariadenia bytu vypracujeme klientovi na mieru podľa jeho predstáv a požiadaviek. V cene je zahrnuté sprístupnenie bytu subdodávateľom pre účely zamerania bytu, asistencia pri otázkach týkajúcich sa technickej špecifikácie a dokumentácie (napr. rozvody), zabezpečenie cenovej ponuky od subdodávateľa na dodávku a montáž osvetlenia a nábytku do novostavby, zabezpečenie technickej dokumentácie (vizualizácie a výkresy), ako aj koordinácia dodania a inštalácia interiéru – po odovzdaní bytu do užívania a jeho prevzatí klientom. Následnú dopravu a samotnú montáž nábytku a spotrebičov taktiež zastrešuje subdodávateľ. Klient je tak odbremenený od prítomnosti pri všetkých týchto činnostiach a môže sa tak bez starostí nasťahovať už do zariadeného bytu alebo apartmánu.

PR článok YIT

Najnovšie články