Žena s rakovinou sa vydala za svojho milovaného muža v nemocnici. Niekoľko hodín na to zomrela

Monizz

Nedávno sme vám priniesli článok o žene, ktorá vedela, že umrie a svetu zanechala odkaz, ktorý zdieľajú tisíce ľudí po celom svete. Dnes tu máme podobný príbeh. 31-ročná Američanka Heather Lindsay z Connecticutu sa vydala za svojho milovaného snúbenca. Na svadbe by nebolo nič zvláštne, keby bola ako každá iná. Ibaže táto nebola ako každá iná. Svadba sa odohrala na mieste, kde by ju nik z nás nechcel zažiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

View this post on Instagram

Heather's mother, Linda Lindsay, poured out light, love and support on Heather and all of us who were there with her. The amount of strength her mom showed could only be possible because of her unwavering faith in God, despite the certainty she would lose her only daughter on this earth. Her outpouring of selfless love reminded me of Heather's reaction to tragedy in other's lives. Heather has shown me this same care when I was in a very dark and hopeless place. She learned this language of love from her family and was able to comfort others in this same way. Like mother like daughter. Missing you this Christmas morning, Heather, but I know you are celebrating with the one who gives us the real joy and peace of the Christmas season. Sing and dance with the angels for me today. Merry Christmas my dear friend!

A post shared by Christina (@christina.lee.photography) on

Bolo to krátko pred Vianocami, kedy Heatherina rodina aj snúbenec vedeli, že mladá žena má už svoje dni zrátané. Vystrojili svadbu, ktorú si plánovali ešte predtým, ako im oznámili Heatherine prognózy. V nemocnici sa odohrala ceremónia ako sa patrí. Heather svoj deň zažila síce na nemilom mieste, no so svojimi najmilšími. Vydala sa napojená na hadičky ležiac na nemocničnej posteli, zato v krásnych svadobných šatách.

Láska aj na druhom brehu

Toto bol posledný sen, ktorý Heather v živote mala. Pacientka v poslednom štádiu rakoviny prsníka, ktorej ostávalo len niekoľko dní do konca, povedala svoje áno milovanému mužovi so slzami v očiach. Vyrovnaná a milujúca. Vydala sa v nemocnici sv. Františka v Hartforde s kyslíkovou maskou na tvári. Jej gestá, ktoré sú zachytené na fotografiách, dojali celý svet. Heather sa stala hrdinkou a vzorom pre mnohé ženy s rovnakou diagnózou. Jej sen navždy spečatiť manželstvo s milovaným mužom sa stal skutočnosťou.

Láska Heather a Davida Mosherovcov sa zrodila ešte v roku 2015, kedy sa do seba zaľúbili na tanečných kurzoch. Odvtedy sa neodlúčili a po roku a dvoch dňoch požiadal David svoje dievča o ruku. Tá natešene povedala áno, no krátko na to požiadala svojho snúbenca, aby s ňou zašiel do nemocnice. Heatherine problémy sa stupňovali a ona tušila, čo je vo veci. Diagnóza ich však šokovala viac než boli schopní uniesť. Rakovina v pokročilom štádiu, obrovský nádor v prsníku. Davida to neodradilo. Ešte v ten istý deň prenajal kočiar s koňmi a v romantickej atmosfére sľúbil Heather svoje srdce aj za cenu toho, že to bude náročné. „Chcel som, aby pochopila, že spolu to všetko prekonáme,“ povedal obetavý David.

Po ukončení prvej etapy chemoterapie sa Heather cítila lepšie, no radosť netrvala dlho. Lekári jej oznámili, že metastázy postúpili až do pľúc a našli ich aj v mozgu. Heather začala nosiť parochňu, pretože jej vypadali vlasy. Svadba bola stanovená na 30. decembra, no manželia ju boli nútení posunúť o týždeň skôr. V svadobných šatách a s kyslíkovou maskou sa Heather splnil jej posledný sen, a síce stať sa manželkou.

Pár zosobášil kňaz a oslava sa nezaobišla bez sĺz. Nevesta a ženích si prisľúbili večnú lásku a vernosť až kým ich smrť nerozdelí. Tá na seba však nenechala dlho čakať. Heather zomrela deň po svadbe a pohreb sa konal 30. decembra – v pôvodnom plánovanom dni sobáša.

Bola mojím srdcom a dušou. Nikdy nepovažujte lásku za samozrejmosť, pretože ju môžete kedykoľvek stratiť,“ povedal smutný David.

Pozri aj: Vedela, že čoskoro zomrie. Táto žena preto napísala silný a emotívny list o zmysle života, ktorý teraz zdieľajú tisíce ľudí po celom svete

zdroj: babskeveci.sk (M), ofigenno.com

Najnovšie články